Szentes újra próbálkozik, az MSZP pedig inkább támogatja az integrációs terveket, mint az államosítást.
Annak ellenére, hogy Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár és Tarlós István budapesti főpolgármester szerint is az állami gondoskodás lenne a gyógyír a fővárosi kórházak helyzetének javítására, a Weborvos információi szerint Szentes Tamás egészségügyért felelős főpolgármester-helyettes ismét a közgyűlés elé vinné kórházintegrációs terveit. Előterjesztését hétfői ülésén tárgyalja a Fővárosi Önkormányzat Szociális és Egészségügyi bizottsága.
– Sokkal inkább támogatjuk a főpolgármester-helyettes korábban már ismertté vált integrációs terveit, mint az államosítást – mondta a Weborvosnak Havas Szófia, a bizottság MSZP-s alelnöke. Szerinte ez a fajta átszervezés sokkal inkább hasonlít az MSZP-frakció által még az előző ciklusban javasolt Budapesti Egészségügy Modelljére (BEM), amelyben szintén a központosított adminisztrációtól és intézmény-menedzsmenttől reméltek jelentős forrás felszabadítást.
Az alelnök úgy látja, Tarlós Istvánra „nagy a cipő", és nem tud mit kezdeni a kórházakkal, másrészt az egységes állami egészségügyi szolgáltatással csupán az a célja a jelenlegi vezetésnek, hogy rátegye a kezét az OEP 100 milliárdos bevételére és a fővárosi ingatlanvagyonra.
Elvileg március végi ülésén dönthet a közgyűlés a korábban, sokak szerint botrányos körülmények között kiírt négy, fővárosi fenntartású intézmény - a Szent Imre Kórház, a Központi Stomatológiai Intézet (KSI), az Uzsoki Utcai Kórház és a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház - főigazgatói posztjaira beérkezett pályázatok bírálóiról is.
A bizottság alelnökének információi szerint intézményenként 3-4 pályázat érkezett, amelyet egy 5 fős testület fog véleményezni. A testület két tagját – a törvényeknek megfelelően – köztestületek adják majd, míg hármat a közgyűlésnek kellene jelölnie. Ám a Városházán ismertek olyan tervek is, hogy mégsem a városatyák, hanem a főpolgármesteri hivatal delegálna három tagot a bizottságba.