• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Korrekt választ vár az uniós képviselő

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

Az orvoslátogatók után fizetendő regisztrációs díj vizsgálatáról kérdezte a szakminisztert De Blasio Antonio uniós parlamenti képviselő.

Képünk illusztráció
Az Európai Parlament (EP) környezetvédelmi, közegészségügyi és élelmiszerbiztonsági bizottságában dolgozó baranyai képviselő a napokban levélben fordult Horváth Ágnes miniszterhez a Magyarországon működő gyógyszeripari társaságok képviselői számára kötelezően előírt, mintegy 19 ezer eurós regisztrációs díj körül keveredett bonyodalom kapcsán – kapta a Weborvos a tájékoztatást a képviselői irodától.

Az unió illetékes bizottsága ez ügyben eljárást kezdeményezett, ami még nem zárult le, ezért a tisztánlátás érdekében érdeklődött a képviselő. Szeretné tudni, hogy a miniszter milyen lépéseket tett eddig annak érdekében, hogy az Európai Bizottság vizsgálati eljárása mindenki számára megnyugtatóan, minél előbb lezáruljon.

De Blasio Antonio képviselő úgy véli: az üggyel kapcsolatos magyar álláspont (korrekt tájékoztatás) ismertetése azért is fontos lenne, mert a hazai gyógyszercégekre kirótt regisztrációs díj feltehetően jogellenes. E feltevést erősíti a bizottság által preferált eljárás megindítása, amely jelenleg is folyamatban van.

Bár az érdekképviseletek már többször jelezték az Európai Bizottságnak, hogy álláspontjuk szerint a magyar előírás az európai közösségi jogszabályokba ütközik. Hiszen a magas összegben kirótt fizetési kötelezettség durva beavatkozást jelentett a piaci versenybe. Ennek ellenére az ügyben semmilyen előrelépés még nem történt. Jelenleg az EP bizottsága hivatalos eljárásban vizsgálja, vajon milyen mértékben sérültek hazánkban az unió belső piaci szabályai – fogalmazott De Blasio.

Mint ismeretes, egy hazai jogszabály alapján személyenként mintegy ötmillió forint regisztrációs díjat kell befizetni a gyógyszercégek, illetve az orvosi segédeszközök gyártóinak az általuk foglalkoztatott gyógyszerismertető (orvoslátogató) nyilvántartásba vételéért. E szabályozás következménye, hogy az érintetteknek jelentős számú létszámleépítést kellett végrehajtaniuk, piaci tevékenységüket pedig folyamatosan vissza kellett szorítaniuk.