Magyarországon az első lombikbébi 1988 augusztusában született Pécsen. Egy 3850 grammos kislány, aki ma Pakson él.
A szülészet-nőgyógyászat több kerek évfordulót ünnepelhet ezen a nyáron. Harmincadik születésnapját tartotta júliusban a világ első lombikbébije, akit megszületésekor az orvostudomány csodájaként emlegettek. Az első hazai lombikbébi tíz évvel maradt el tőle és a Pécsi Orvostudományi Egyetemen látta meg a napvilágot.
Augusztusban lesz húszéves ez a paksi lány, aki 3850 grammal született. dr. Bódis József professzor, a Pécsi Tudományegyetem Nőgyógyászati Klinikájának jelenlegi igazgatója ott volt a csodánál. Amint azt kérdésünkre elmondotta, a módszer akkor a legmodernebbnek bizonyult.
Napjainkban évente százhúsz–százharminc lombikbébi látja meg a klinikán a napvilágot. Dr. Mánfai Zoltán, a klinika lombikprogramjának vezetője azonnal hozzáteszi, hogy több is születhetne, ám náluk is sorban állnak a meddő házaspárok. A várólista hosszú: aki ma jelentkezik, legközelebb októberben kerülhet sorra. Nem csupán a finanszírozási korlátozások miatt, hanem mert kapacitásbeli gondjaik is vannak. Ezért a klinika vezetése egy közös intézet – a meddő férfiak és nők gyógyítását fölvállaló –, úgynevezett meddőségi centrum létrehozását tervezi, amely egy kiürítésre váró épületrészben kap otthont. Szeretnék mielőbb tető alá hozni – már az idei évre tervezték – ugyanis egyre többen érkeznek Pécsre nemcsak a régióból, hanem az ország különböző pontjairól.