Az egészségügyi miniszter és dr. Takács Zoltán, az OMSZ főigazgatója személyében különleges mentőegységgel érkezett meg Hajdúböszörménybe a legújabb mentőkocsi.
![]() |
A hajdúböszörményi avató ünnepségen Rácz Jenő elmondta, hogy az elmúlt két évben 4,5 milliárd forintot költöttek hazánkban a mentőállomások fejlesztésére. Az új gépkocsik beszerzésén túl - melyek közül a 120. kezdte meg a szolgálatot Hajdúböszörményben, ahol ezzel egy több százezer kilométert futott mentőkocsi cseréje oldódott meg -, jelentős összeget fordítanak eszközfejlesztésre, hogy a mentők minél magasabb színvonalon végezhessék szolgálatukat. Az ország öt légi bázisán a megújult mentőhelikopterek is rendelkezésre állnak, erre 8,5 milliárdot fordítottak. A miniszter szólt arról is, hogy az Új Magyarország program keretében 500 milliárd forintot költhetnek majd az egészségügyre.
Dr. Takács Zoltán, az OMSZ főigazgatója a további fejlesztési lehetőségekről beszélt. Így elmondta, hogy egy újabb, egymilliárd forintos program keretében elsősorban a műszerezettséget javítják majd, 530 millió forint értékben defibrillátorok, EKG készülékek és lélegeztető gépek beszerzésével. Újabb gépkocsik vásárlására pedig több mint 300 millió forintos keret áll rendelkezésre.
A főigazgató hangsúlyozta, hogy a mentők az ellátás fontos láncszemét alkotják: a biztonság, a szakértelem és a gyors szállítás megnöveli az esélyeket a gyógyulásra.
A Hajdúböszörményben szolgálatot teljesítő járművek kulcsát az egészségügyi miniszter adta át ünnepélyesen a helyi mentőállomás vezetőjének.
A pénteki eseményen Kathiné Juhász Ildikótól, a település polgármesterétől megtudtuk, hogy az önkormányzat ötmillió forinttal támogatja a sürgősségi ellátást, a mentőállomás 14 fős személyzetéből pedig két fő számára szolgálati lakást biztosítanak. A polgármester asszony rámutatott, hogy a térségi mentés és betegszállítás évtizedes problémája oldódott meg a fejlesztéssel.
Dr. Szép Imre főorvos, az OMSZ megyei szervezetének vezetője kérdésünkre elmondta, hogy a KIM program keretében két újabb hajdú-bihari településen, Komádiban és Derecskén tervezik a közeljövőben kiemelt mentőkocsik szolgálatba állítását.
Az egészségügyi miniszter pénteki programjának része volt a megyében az a fórum, amelyet Hajdúböszörményben két másik település, Hajdúnánás és Hajdúdorog érdeklődő lakosai részvételével tartottak meg.