• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Muszáj rendezni a cechet Szentesen

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

A szentesi kórház jelentős tartozása miatt a fenntartó megyei önkormányzatnak ismét a zsebébe kell nyúlnia.

Csütörtökön tárgyal a Csongrád megyei közgyűlés a szentesi kórház adósságrendezéséről, amit az indokol, hogy az intézmény – nem első alkalommal – jelentős adósságállományt halmozott fel.

Amint az előterjesztésből kiderül, a kórháznak az Euromedic cégcsoport felé mintegy 150 millió forintos lejárt tartozása van, amelynek rövid időn belüli törlesztése immár nem halasztható tovább. A súlyos pénzügyi helyzet miatt a kórház több alkalommal tárgyalt a szállítóval, az egyeztetésekbe a fenntartó is bekapcsolódott, s végül megállapodtak a követelés átütemezésében – annak menetét azonban még a közgyűlésnek jóvá kell hagynia.

A tervezett megállapodás szerint a szállító a követelését engedményezi egy banknak, s a kórházzal szerződést köt az adósság átütemezéséről: a jelenlegi 15,5 százalékos késedelmi kamat helyett a szállító 10 százalékos, csökkentett mértékű kamatot számol fel, az engedményezés futamidejére pedig a fenntartó évi 4 százalékos kamatot fizet a banknak. Az ügyletet az bonyolítja, hogy az államháztartási törvény értelmében a kórház mint költségvetési szerv nem vehet fel hitelt, nem köthet sem pénzügyi lízing, sem faktoring szerződést. Ezért az indítvány azt javasolja, hogy a fenntartó vállaljon kötelezettséget a banki díjra, mert ha mint a faktordíj fizetésének kötelezettje belép harmadik félként a szerződéskötésbe, ezzel már az ügylet jogszerű. Az előterjesztés azzal érvel: a konstrukció előnye a jelenlegi késedelmi kamatnál jelentősen alacsonyabb kamatszint. A faktordíj a megyei önkormányzat 2009-es költségvetését 4,3 millió forinttal terhelné meg.

Az adósságrendezési javaslat mellett a szentesi kórházat érintő egy másik ügyben is döntenie kell a megyei közgyűlésnek: ezentúl a hódmezővásárhelyi városi rendelőintézet helyett átmenetileg a szentesi súlyponti kórházban látnák el a vásárhelyi szájsebészeti betegeket is. Az ügy háttere, hogy szeptember 30-án megszűnt az a szerződés, amely nyomán Hódmezővásárhelyen egy egészségügyi szolgáltató ellátta a pácienseket, ezért a regionális tisztifőorvos azt kérte, hogy a szentesi és a vásárhelyi kórház tárgyaljon a feladatátvállalásról. A közgyűlési előterjesztés szerint nincs akadálya annak, hogy Szentesen (a két kórház 30 kilométerre fekszik egymástól) több beteget fogadjanak, ráadásul ez még jól is jön Szentesnek, mert ennek nyomán némileg csökkenne az alacsony beteglétszám miatt a szakellátás által termelt deficit (a szájsebészetre nem vonatkozik volumenkorlát). A feladatátvállalás nyomán a betegeknek csak az év végéig kellene Szentesre átjárniuk, mert a tervek szerint januártól már a vásárhelyi kórház is tudja fogadni a pácienseket.