Az igazgató rövid időn belül már a harmadik a Pécs fenntartásában lévő szakrendelő intézményeinek élén.
A pécsi közgyűlés tegnap egyhangú szavazattal választott új vezetőt a város járó-beteg ellátásáért felelős Egyesített Egészségügyi Intézmények (EEI) élére. A frissen kinevezett igazgató, Dr. Kovács Ágnes gyermekgyógyász főorvos rövid időn belül a harmadikként ülhet az intézmény vezetői székébe. Kinevezése október elsejétől hatályos, ekkor történik az ilyenkor szokásos átadás-átvétel is.
Hosszú, stabil, kiegyensúlyozott gazdálkodást követő időszak után, május óta gyorsultak fel a vezetőcserék a pécsi járó-beteg intézmények élén.
Előbb a radiológus szakember, Dr. Vajda János főigazgató kérte nyugdíjazását. A távozott vezető portálunknak nyilatkozva nem titkolta, hogy önkéntesen beadott nyugdíjazási kérelme összefüggésbe hozható az egészségügyben zajló történésekkel, amelyek többségével nem tudott azonosulni.
Ezt követően kapott az önkormányzattól bizalmat a vezetésre Dr. Fodor László pszichiáter főorvos, aki rövid regnálása alatt mindvégig hangsúlyozta: ő „csak" megbízott igazgatóként vezeti az intézményt.
Az új igazgató szakmai pályázatában kiemelte: alapvetően elégedett az intézmény gazdasági működésével, viszont az eddigieknél nagyobb hangsúlyt kíván fordítani majd a betegek várakozási idejének csökkentésére. Ez főként azokra a szakrendelésekre – például reumatológia- vonatkozik, ahol hosszú a bejutásig a várakozási idő.
Az elképzelések sorában új koncepcióként szerepel a szakrendelések idejének kitolása. Erre azért lenne szükség, mert igazodni kell ma már az egészségügyi szolgáltatóknak is a lakosság munkarendjéhez. Gyakran előfordul ugyanis, hogy a munkaidő vége éppen egybe esik a rendelési idő végével, ezért a beteg késő délután már csak ügyeletre mehet a panaszával.
Az új vezető emellett fontosnak tartja még a prevenciót, illetve az ifjúság körében végzett egészségügyi felvilágosító tevékenység erősítését.
Miután a pécsi Pólus program egyik kiemelt szelete éppen az egészségügy, s a tervekben szerepel egy új rendelőintézet létrehozása is, e koncepciót is minden tekintetben támogatja a vezető. Az egykori Honvéd-kórház telephelyére tervezett szakrendelő intézet azért fontos, mert a település legfiatalabb városrészében élő több tízezres lakosságnak nem kellene az ellátásért messzire utaznia.