• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Vizitdíj automaták Debrecenben?

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

Új igazgató a debreceni Városi Egészségügyi Szolgáltató Kht-nál.

Sajtótájékoztatón mutatták be hétfőn a debreceni Városi Egészségügyi Szolgáltató (VESZ) Kht. új igazgatóját, dr. Tóth Tibort, akit december 14-én nevezett ki a városi közgyűlés. Dr. Tóth Tibor adjunktusként dolgozott a debreceni Kenézy kórház fül-orr-gége osztályán.

A tájékoztatón jelen volt dr. Ónodi-Szűcs Zoltán, a VESZ korábbi igazgatója, akit nemrég neveztek ki a kórház főigazgató-helyettesévé és a főigazgatói posztra is pályázik, valamint dr. Bedő Zoltán, a VESZ orvos-igazgatója.

A VESZ bizonyos alapellátási feladatok mellett elsősorban a városi szakrendeléseket működteti, 650 dolgozója van, közülük 116-120 orvos. A járóbeteg szakrendelések lefedik a teljes szakmai spektrumot. A szakrendelési órák száma heti 3500, így nagyságrendben nem sokban térnek el a kórház-rendelőintézet, illetve az Orvostudományi Centrum által működtetett szakrendelések mutatóitól, az előbbinél körülbelül négyezer, az utóbbinál pedig mintegy ötezer a szakorvosi óraszám - hangzott el a tájékoztatón.

Dr. Ónodi-Szűcs Zoltán méltán lehet büszke a VESZ átalakítása óta eltelt, utóbbi három és fél év eredményeire. Ekkor alakult meg egy kht. és egy kft., így ma már az intézmény ebben a formában tevékenykedik, külön választva a szakmai és a gazdasági feladatokat.

Amint dr. Ónodi-Szűcs Zoltán elmondta, a VESZ csaknem félmilliárdos nyereséget könyvelhet el, ami az egészségügy mai helyzetében nem kis teljesítmény. Sikerként értékelik azt is, hogy 2003-ban az önkormányzat még 247 millió forinttal támogatta az intézményt, tavaly azonban már csak tíz millió forintos támogatást kaptak. Erre bizonyos kötelező, de egyébként veszteséges tevékenységi körök (többek között az anyatejgyűjtő állomás) működtetése miatt volt szükség.

A VESZ-nél évente 850 ezer orvos-beteg találkozó történik. Jelenleg 26 telephelyen működnek, ami a betegek ellátása szempontjából nem ideális (különösen akkor, ha a betegnek egy nap több szakorvoshoz is mennie kell), az új rendelőintézet létesítésével azonban egyelőre várnak. Elsősorban azért, mert a kapacitást illetően, és a párhuzamosságok megszüntetése ügyében most folynak a tárgyalások az egészségügyi ellátó rendszer többi szereplőjével.

Dr. Tóth Tibor kiemelte: igazgatóként elsődleges célja a stabil gazdálkodás megtartása és azoknak a jó irányú projecteknek a folytatása, amelyeket az előző menedzsment elkezdett.

A Kenézy kórház-rendelőintézetben mintegy húsz millió forintra becsülték az összeget, amely a vizitdíjból befolyhat. A VESZ-nél  nem tudták ezt így megbecsülni, azon azonban már gondolkodtak, hogy úgynevezett vizitdíj automatákat állítanak fel, ami a 26 telephely tekintetében nem lesz olcsó mulatság.