• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Iskolás pánik: jön a félév vége

Címoldal Forrás: Weborvos

Nemcsak a félévi hajrá, de a középiskolai felvételi is nagy próbatétel a diákoknak.

Kiemelten fontos időszak elé néznek azok a szülők, akik iskolás korú gyermekeket nevelnek: január végén érkeznek a félévi bizonyítványok, míg a középiskolába lépni kívánó nebulók életének első komoly megmérettetése is az év első hónapjának végén várható.

Sokszor azt látni, hogy a szülő és a gyermek is éppen csak kiheveri a sokkot, hogy újra munkába, illetve iskolába kell járni, de manapság főleg a diákoknak nincs túl sok idejük aklimatizálódni.

„Nem ritka az első hét végén, vagy a második elején íratott dolgozat és januárban a feleletek száma is radikálisan meghaladja az éves átlagot." – elemezte a kérdést Tóth Béla, a Diaktanito.hu vezetője.

Kiemelkedően megterhelő időszak ez a gyerekeknek, hiszen több tárgyból is témazárók, azaz nagyobb tananyagot felölelő dolgozatok várnak a gyerekekre, és a szóbeli próbatételek száma is ekkor a legtöbb.

„Mondhatjuk, hogy a diákok már egyes témákból külön-külön felkészültek, így egyben nem nagy teljesítmény, de felhívnám a szülők figyelmét, hogy ez így is megterhelő a diákoknak, hátha még egy-egy anyagrészt nem tanultak meg korábban. Azért láttunk már ilyet…" – folytatta Tóth.

A gyermekoktató szervezet szerint ezen időszakban többször kell odaülni a gyerekek mellé, szinte mindennapossá kell váljon az együtt tanulás, hogy elkerüljük az esetleges kudarcélményeket és a rossz félévi osztályzatokat. Utóbbira azért is érdemes odafigyelni, mert vagy már beszámítanak az így szerzett pontok valamilyen felvételi eljárásba, vagy ha ez nem is jellemző, az év végi jegyek kapcsán komolyan nyomnak a latba. Ritkán van félévi 2-es után dicséretes ötös.

A középiskolás felvételik jelentősége már a felsőfokú „küzdelmekhez" hasonlítható, így a verseny és a tét is nagy, ráadásul  a gyerekeknek még nem volt igazi megmérettetése, ami a tudást illeti, így a tanulás is nagyon fontos, de a stresszel, vagyis a vizsgadrukkal is számolni kell. Általánosan javasolható a szülőknek, hogy segítsenek a gyerekeknek felkészülni, ugyanis a biztos tudásnál semmi nem nyugtatja meg jobban a felvételizőket.