Magas vérnyomás fiatalon - mi lehet az oka? Egészségmagazin 2025.05.23 A genetikán kívül életmódbeli okai is lehetnek, mint például a túlsúly, dohányzás, a rendszeres alkoholfogyasztás, aktivitás hiánya.
Reggeli fejfájás? Súlyos alvászavar is állhat a háttérben Egészségmagazin 2025.05.22 Életünk során számos olyan fejfájást tapasztalunk meg, amely hátterében nem találunk különösebb okot.
Hatással van a Lyme-kór a májra? Lyme borreliosis 2025.05.22 A szervezetbe kerülve a baktérium elszaporodik és szétterjed. Minden egyes stádiumban a máj is érintett valamilyen módon.
Krónikus betegségben is javíthatja az életkilátásokat a mozgás Egészségmagazin 2025.05.21 A rendszeres testmozgás okozta változások a szervezetben a krónikus betegségben szenvedők esetében is bizonyítottan javítja az életkilátásokat.
Orvosokat, asszisztenseket, gyógytornászokat várnak Állásajánlat A visegrádi rehabilitációs szakkórház munkatársakat keres több munkakörre, az állásokat pályázat útján lehet betölteni.
Orvosi angol szaknyelvi tanfolyamok, OET felkészítés! Aktuális A május elején induló hétvégi, kis csoportos OET felkészítő órákra a jelentkezési határidő április 15.
Belgyógyászt, neurológust, sebészt és szemész szakorvost keres az egri kórház Álláslehetőség Azonnali kezdéssel keresünk határozatlan időtartamra szóló, teljes munkaidőben történő foglalkoztatásra egészségügyi szolgálati jogviszonyban munkatársakat.
Orvosszakértő munkatársat keres a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Álláspályázat Orvosszakértői feladatellátásra keres munkatársat Kecskeméten, azonnali munkakezdéssel a megyei Kormányhivatal.
Összefügghet-e az elhízás a merevedési zavarral? Egészségmagazin 2025.05.21 A kutatások szerint a fogyás nagyon fontos kiegészítő terápiája az elhízott férfiaknál diagnosztizált merevedési zavarnak, de önmagában nem elegendő.
Minden lépés számít: újra elstartol a Botra fel! kampány Egészségmagazin 2025.05.20 Az ország több mint 20 pontján várják a mozogni vágyókat május 24-én – a program ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Nem csak korral jár a visszérbetegség Egészségmagazin 2025.05.20 A felnőttek közel fele szenved tőle, mégis csak minden negyedik ember fordulna orvoshoz a visszérproblémái miatt
A Lyme-kór megjelenése egy sok darabból álló puzzle Lyme borreliosis 2025.05.20 Amikor a tölgyfákon megjelenik a makk, ez a betegség követi - egy biológus megmagyarázza, miért van így.
COPD-s betegeknek a testmozgás gyógyszer, ne kerülje el! Egészségmagazin 2025.05.19 A személyre szabott mozgásterápiák ( akár séta a bevásárlóközpontban), csökkenthetik a COPD-s betegeknél a rohamokat és mérséklik a tüneteket.
A Lyme-kór nőkre nehezedő egyedi terheinek megértése Lyme borreliosis 2025.05.19 A Lyme-fertőzött nők tapasztalatait a nemi alapú orvosi elutasítás, a bonyolult hormonális változások és az egymást átfedő autoimmun betegségek keresztezik.
A Lyme diagnózis bonyolultsága innovatív megoldásokat igényel Lyme borreliosis 2025.05.15 A meglévő tesztek nem mindig tudják biztosan megállapítani, hogy valaki megfertőződött-e a Lyme-kórt okozó baktériummal.
Magas lipoprotein(a)-szint: fontos tudni erről az örökletes lipidzavarról Egészségmagazin 2025.05.14 Ennek a vérzsírnak a szintje nem befolyásolható sem életmóddal, sem gyógyszerrel, viszont számos betegségre hajlamosít.
A baktériumok mobilitásának megfékezése Lyme borreliosis 2025.05.13 A Lyme-kórt okozó spirochéták vékony, dugóhúzó alakú baktériumok, s egy rejtett propellerszerű motorral spiráloznak a test szöveteiben.
Miért nem beszél velünk senki a menopauzáról? Egészségmagazin 2025.05.13 A felmérés másik döbbenetes adata szerint a nők közel fele senkivel nem beszélt a menopauzáról, annak testi és lelki tüneteiről.
Kipirosodott az orra a tavaszi naptól? Ha rozácea, fontos a kezelés! Egészségmagazin 2025.05.13 A kipirosodás valójában a bőrfelszínhez közeli kis erek kitágulása vagy elpattanása miatt válik láthatóvá
Nem csak az aktuális COVID okozhat szaglásvesztést Egészségmagazin 2025.05.12 A COVID még ma is sokaknál kimutatható, azonban már gyakoribb, hogy más banális, orrnyálkahártyát érintő gyulladás jár a szaglás elvesztésével.
Ezerarcú és nőkre különösen veszélyes – ez a lupusz Egészségmagazin 2025.05.09 Május 10. a lupusz világnapja - cél a figyelemfelhívás, az edukáció, hiszen megfelelő kezeléssel sokat javítható az érintettek életminősége.
A magyar nők sereghajtók az uniós statisztikában 2025.05.23 Podcastjuk alatt esett neki Takács Péter a kamarának 2025.05.23 A szerzett kommunikációs zavarok ellátási lehetőségei 2025.05.23 Hosszú távú tünetek a covid-fertőzés után 2025.05.23 Kína töltené be az űrt a WHO finanszírozásában 2025.05.23 Oltást fejlesztenek kokainfüggőség ellen 2025.05.23 Visszavonták a szakorvos szakmai kollégiumi kinevezését 2025.05.23 Annyi a kankós Angliában, hogy a világon elsőként oltani kezdenek ellene 2025.05.23
A TASZ álláspontja az arcfelismerő egészségügyi beléptetőrendszerről 2025.05.19 | Egészségpolitika Monitorozhatja a foglalkoztató a munkatársait 2025.05.20 | Egészségpolitika Miért nem lehet felhívni a rendelőt? 2025.05.20 | Lapszemle Húszezer daganatos beteg fájdalomcsillapítását segítik 2025.05.20 | Hírek Prof. Dr. Gellér László a Magyar Kardiológusok Társaságának új elnöke 2025.05.14 | Hírek MÁJUSI VÁRAKOZÁSOK 2025.05.17 | Egészségpolitika Nébih: íme a menü, amitől 867 ember lett rosszul Nagykőrösön 2025.05.21 | Lapszemle Folytatódik a nyomozás a tüdőgyulladásban meghalt 13 éves lány ügyében 2025.05.21 | Lapszemle A patikákba is beszökhet az árrésstop? 2025.05.20 | Lapszemle Nem csak korral jár a visszérbetegség 2025.05.20 | Egészségmagazin
Hogyan válasszunk napszemüveget a nyárra? Egészségmagazin 2025.05.08 A pollenallergiások számára a napszemüveg a szemek védelme mellett pajzsot is képez az allergénekkel szemben.
Milyen étrendkiegészítők segíthetnek a reumatológiai betegségekben? Egészségmagazin 2025.05.07 Fontos tudni, hogy mely étrendkiegészítő szedését érdemes megfontolni és erről egyeztetni a reumatológussal.
Hirtelen súlyvesztés összefüggésben a Lyme-kórral 4. rész Lyme borreliosis 2025.05.06 Két hét antibiotikumterápia után a beteg két kg-ot hízott, és a klinikai tünetek teljesen megszűntek.
A magyar nők sereghajtók az uniós statisztikában 2025.05.23 | Lapszemle Podcastjuk alatt esett neki Takács Péter a kamarának 2025.05.23 | Lapszemle A szerzett kommunikációs zavarok ellátási lehetőségei 2025.05.23 | Lapszemle Hosszú távú tünetek a covid-fertőzés után 2025.05.23 | Lapszemle Kína töltené be az űrt a WHO finanszírozásában 2025.05.23 | Lapszemle Oltást fejlesztenek kokainfüggőség ellen 2025.05.23 | Lapszemle Visszavonták a szakorvos szakmai kollégiumi kinevezését 2025.05.23 | Lapszemle Annyi a kankós Angliában, hogy a világon elsőként oltani kezdenek ellene 2025.05.23 | Lapszemle A sűrű mellű nőknél rejtve maradhat a rák a mammográfiánál 2025.05.23 | Lapszemle