Pszichoterápia a bőrbetegségek kezelésében
Közzétéve: 2004. 02. 13. 10:31 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2004. 02. 13. 10:31 -
• 1 perc olvasás
Megalakult az Magyar Deramtológiai Társaság Pszichodermatológiai szekciója.
![]() |
Az alakuló ülésen 58-an vettek részt, a bőrgyógyászok mellett pszichiáterek és pszichológusok is.
Az Európai Bőrgyógyászok és Pszichiáterek Egyesülete (ESD&P) 1993-ban jött létre, és tevékenysége példamutató az interdiszciplináris együttműködésben. A bőrbetegségek legalább egyharmadánál pszicho-szociális tényezők is szerepet játszanak, és ilyen esetekben a pszichoterápiás módszerek bizonyítottan hatékonyak.
A szekció célkitűzései:
1. A pszichoszomatikus bőrgyógyászati kórképek összefoglalása, megismertetése.
2. A pszichiáterekkel, pszichológusokkal történő rendszeres tapasztalatcsere, a képzésekbe való bekapcsolódás támogatása.
3. A pszichoterápiás módszerek bevezetésének elősegítése a bőrbetegek ellátásában.
3. Az orvos-beteg kapcsolatban rejlő pozitív pszichológiai hatások felhasználása a bőrgyógyászati gyakorlatban.
4. Kapcsolatteremtés a nemzetközi fórumokkal.
Az alakuló ülés végén került sor az 5 tagú vezetőség megválasztására.
Tagjai: Dr. Kása Margit (elnök), Dr. Bassa Ágnes (titkár), Dr. Mátrai Eszter, Dr. Vojczek Éva bőrgyógyászok, Dr. Keresztes Zoltán pszichiáter.
A szekció munkájához kapcsolódni kívánó kollégákat kérik, hogy adataikat Dr. Kása Margit részére küldjék el. ( Postán: TOMESA Bőrgyógyászat, 1021 Budapest, Hárshegyi út 5-7., e-mailen: margit.kasa@axelero.hu )
(forrás: MDT Online)
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek