Legnagyobb mennyiségben még mindig a nyír (Betula) virágporszemei voltak jelen a csapdákban.
Bár legnagyobb mennyiségben még mindig a nyír (Betula) virágporszemei voltak jelen a csapdákban, koncentrációja nagyon erősen lecsökkent az előző héthez képest – a magas szintet egy állomáson sem érte el, a legtöbb helyen közepes, 7 állomáson magas, Szolnokon alacsony szintet mértek - áll az ÁNTSZ Aerobiológiai Hálózatának jelentésében.
Hirtelen nagy mértékben felerősödött a platán (Platanus) pollenszórása – az állomások többségénél magas, 5 városban közepes, Békéscsabán alacsony koncentrációban monitorozták. Emelkedett a tölgy (Quercus) virágporának mennyisége is – Szombathelyen és Zalaegerszegen magas, a legtöbb helyen közepe, Pesten és Szolnokon alacsony szintet detektáltak.
Jelentősen visszaesett a juhar (Acer) pollenkoncentrációja – nagyon magas szintet egy állomáson sem ért el, Pécsett és Szekszárdon magas, a legtöbb városban közepes, Mosdóson és Salgótarjánban pedig alacsony szintet monitoroztak. Erősen lecsökkent a fűz (Salix) virágporszórása is – magas szintet csak Pécsett regisztráltak, a legtöbb helyen közepes, Kecskeméten, Mosdóson és Szolnokon alacsony szintet mértek.
Növekedett a bükk (Fagus) pollenjének mennyisége – Salgótarjánban magas, 7 állomáson alacsony, ettől eltekintve közepes koncentrációt monitoroztak. Csökkent a gyertyán (Carpinus) pollenszórása – magas szintet csak Salgótarjánban ért el, 8 városban közepes, 8–ban alacsony koncentrációban volt jelen a csapdákban. Országszerte közepes, néhány helyen alacsony szintre esett vissza a ciprus– és tiszafafélék (Cupressaceae/Taxeceae), illetve a kőris (Fraxinus) virágporszórása.
Emelkedett az allergén gombaelemek légköri koncentrációja – országszerte alacsony, Győrött, Szombathelyen és Zalaegerszegen közepes, Mosdóson magas szintet mértek.