Nagy mértékben megnövekedett a légkörben a tiszafafélék (Cupressaceae/Taxaceae) pollenjének mennyisége.
![]() |
Nagy mértékben megnövekedett viszont a légkörben a tiszafafélék (Cupressaceae/Taxaceae) pollenjének mennyisége - Győrött és Miskolcon már a nagyon magas szintet is elérte, közepes szintet csak Debrecenben és Szegeden, a többi állomáson magas szintet regisztráltak.
Emelkedett a kőris (Fraxinus) pollenjének koncentrációja is - közepes szintet ér el Békéscsabán, Miskolcon, Szegeden, Szekszárdon, Szolnokon és Zalaegerszegen, a többi állomáson alacsony szintet monitoroztak. Szintén nagy mértékben erősödött a nyár (Populus) pollenszórása - Miskolcon nagyon magas, Pécsett magas szintet ért el, a többi állomáson közepes, illetve alacsony szintet detektáltak.
A légköri allergén gombaelemek koncentrációja egy állomáson sem érte el a közepes szintet - országszerte alacsony szintet mértek.