• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Rákgyógyítás: merre vezet a rákbetegek útja?

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

A tévhitekkel ellentétben a külső besugárzástól senki sem válik sugárzóvá.

Meggyógyult daganatos betegek élettörténeteiről és végstádiumba került sorstársak sokszor túl későn érkező testi-lelki segítéséről egyaránt ír a Rákgyógyítás Magazin most megjelent téli lapszáma. A hasábokon olyan daganatos betegek élete elevenedik meg, akik keresztülmentek műtéten, sugárkezelésen, kemoterápián, testi és lelki krízisen, s bár nem mindig láttak esélyt a gyógyulásra, ez mégis sikerült nekik, s immár hosszú évek óta maguk mögött hagyták a rákot.

A szerkesztőség vallja: a betegtájékoztatás csak akkor hiteles, ha arról is szól, hogy a rákból nemcsak a gyógyulás, hanem az elmúlás felé is vezethet út. Ennek jegyében folytatódik a lap az „élet vége is az élet része" cikksorozata, amely azt a problémát járja körbe, hogy sok beteg nem részesül – a társadalombiztosítás által pedig támogatott – hospice ellátásban, s akikhez eljutnak a speciális feladatokra felkészült orvosok és ápolók, sokszor hozzájuk is túl későn érkezik a segítség, mert a családok vagy nem ismerik a lehetőségeket vagy félnek élni azokkal. A lapnak nyilatkozók hangsúlyozzák: a hospice segítségül hívása nem azt jelenti, hogy valaki lemondott önmagáról vagy a családtagjáról. Éppen ellenkezőleg: a tüneti kezelésekben és lelki segítségnyújtásban egyaránt jártas és tapasztalt orvosok, ápolók és önkéntesek azok, akik segíthetnek a lehető legtovább teljes és fájdalommentes életet élni.

A sugárterápiás kezelések közben a beteg nem érez semmit, s a tévhitekkel ellentétben a külső besugárzástól senki sem válik sugárzóvá. Rövid és hosszú távú mellékhatások azonban egyaránt lehetnek, amelyek elsősorban a besugárzott területtől, az érintett szervektől és a sugárdózis nagyságától függenek, s amelyekre fontos előre felkészülni – ehhez nyújt segítséget a lap.

A rákbetegek és családjaik negyedévenként megjelenő országos lapja foglalkozik a sugárkezelés okozta mellékhatások csökkentésével, az indokolatlan étrend-kiegészítő fogyasztással, az internetes betegtájékoztatás előnyeivel és buktatóival, valamint az egyedi méltányossági gyógyszerrendelések anomáliáival is.

Legolvasottabb cikkeink