• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A pénztártörvény visszavonását követeli a Fidesz

Egészségpolitika Forrás: MTI

A Fidesz azt követeli a kormánytól, hogy vonja vissza az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt.

A kórházak bezárása, a pszichiátria felszámolása, az egyre növekvő várólisták, a vizitdíj és a kórházi napidíj bevezetése jelzi az egészségügyi reform ámokfutásának állomásait, március 9-e után ugyanakkor nyilvánvalóvá vált, hogy a reformnak nincs társadalmi támogatottsága - mondta Mikola István, aki szerint egy nagy lépés vár a kormányra, hogy visszavonja az egészségbiztosítási törvényt.

Szocialista források megerősítették, hogy várhatóan nem lesz új egészségbiztosítási törvény, sőt a már elfogadott jogszabályt is visszavonják. Lapinformáció szerint az MSZP visszavonja a tb-reformot szabályozó törvényt, mert a szocialisták attól tartanak, hogy a hét régióban, hét állami tulajdonú pénztár létrehozását célzó elképzeléseikhez nem tudják megszerezni a parlamenti többséget. Mikola István erre reagálva azt mondta, a Fidesz eddig is a pénztártörvény visszavonását szorgalmazta, így amennyiben bármilyen politikai erő ilyen irányba lép, azt a Fidesz támogatni fogja, bár nem tudják, milyen jogtechnikát alkalmaznak a visszavonáshoz.

A Fidesz szakpolitikusa szerint eljött az idő, hogy az Országgyűlés tárgyaljon a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal egészségbiztosítási törvényjavaslatáról, amelyet a Fidesz nyújtott be, de eddig még tárgysorozatba sem vették.

Mikola István arra kérte az Országgyűlést és a kormányt, hogy vegye komolyan ezt a törvényjavaslatot, amely nagy társadalmi támogatottságot élvez, és egészségbiztosítási pénztár megtartásával, szerkezeti átalakításokkal akar az emberek számára jobb egészségügyi ellátást biztosítani.

A képviselő arról is beszélt, hogy a Fidesz és KDNP politikája sikerre vezetett, hiszen a háziorvosok mégis megkapják a vizitdíj eltörlése miatt szükséges kompenzációt. Elmondta: a kisebbségi kormányzással szemben nagyon kritikusak, és nincs felhatalmazása a kormánynak, hogy az egészségügy vonatkozásában bármilyen reformot végrehajtson.

Megjegyezte: nem támogatták az új egészségügyi miniszter személyét, hiszen Székely Tamásnak az Országos Egészségbiztosítási Pénztár eddigi főigazgatójaként a pénztártörvény alapján az OEP felszámolása lett volna a feladata, most pedig érdekes módon az OEP-et akarja megmenteni, és ebben az SZDSZ is támogatja. Kíváncsian várjuk, hogy mi fog ebből kijönni - tette hozzá Mikola István.