„Az egészségügy kihívásai a gazdasági válságot követően" címmel tartottak szimpóziumot.
Az ELTE Egészség-gazdaságtani Kutatóközpontjának részvételével 9. éve szervezett, sorrendben 13. eseményen most jeles nemzetközi előadók is felszólaltak. A szimpózium legfőbb célja volt, hogy a nemzetközi és hazai egészségügyi rendszerek előtt álló kihívásokra, a lehetséges egészségpolitikai válaszokra ráirányítsa a figyelmet, továbbá a szakmai és szakmapolitikai diskurzust ezekről a kérdésekről ösztönözze.
A gazdasági válság nyomán világszerte a kiadáscsökkentő intézkedések születtek. Olyanok, amelyek úgy az egészségügyi ellátórendszereket, mint az azokat kiszolgáló iparágakat – lásd a gyógyszeripart stb. – jelentős kihívások elé állítják. Sok egyéb között veszélyeztetik a gyógyszeripari innovációs lánc hosszú távú fenntarthatóságát.
A költségmegtakarítás szempontjainak egyeduralma az egészségügyi kiadások eredeti céljáról, a lakosság egészségi állapotának javításáról, a megvásárolni kívánt „egészség-kimenetelről" elvonhatja a figyelmet – hangzott el több előadótól is a konferencián.
A szimpózium célja olyan közös kapcsolódási pontok és együttműködési lehetőségek megfogalmazása a kormányzat, ipar és tudományos intézmények számára, amelyek megoldást kínálhatnak ezekre a kihívásokra. Ezekben a megoldásokban egyértelműen az egészség-gazdaságtani megfontolások növekvő jelentőségére lehet számítani.
Az esemény főtámogatója az AstraZeneca gyógyszercég volt.