• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Babahalál ügyben cáfol a miniszter

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Az egészségügyi szolgáltatások napi működtetését a regionális pénztárak végeznék.

Jövő szerdán kerül a kormány elé az egészségbiztosítás új koncepciója - közölte mai tájékoztatóján Székely Tamás. A miniszter elmondta: a többlet egyeztetésre azért volt szükség, hogy tisztázzák a regionális pénztárak feladatait. Ez utóbbiakból egyébként hetet terveznek létrehozni. A gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök, orvosi eljárások és technikák befogadása, finanszírozási mértékük meghatározása változatlanul a központ feladata marad, ám a szolgáltatói szerződések megkötése, az ellenőrzés, az elszámoltatás - vagyis a napi működtetési tennivalók a regionális pénztárakhoz kerülnének. A lakosság jobb kiszolgálása érdekében térségi ügyfélszolgáltatokat hoznának létre, ahol a biztosítottak minél közelebb lakóhelyükhöz intézhetnek ügyes-bajos, az egészségbiztosítással kapcsolatos dolgaikat.

A fővárosi Péterfy Sándor utcai kórházban előfordult újszülött-fertőzések kapcsán szóba került, vajon létezik-e jogszabály, amely kötelezővé tenné a különféle baktériumok szűrését. Ilyen paragrafusok sohasem voltak, s ma sincsenek, jelentette ki kategórikusan az egészségügyi miniszter. Székely Tamás elmondta, amennyiben a diagnózis szükségessé teszi ilyen jellegű vizsgálatok folytatását, akkor azt elvégzik, az egészségpénztári díjtétel pedig tartalmazza ennek ellentételezését is. Szó sincs tehát arról, hogy ezeket a vizsgálatokat ne finanszíroznák.

Ami a szakmai, jogi hátteret illeti: minden egyes kórház rendelkezik úgynevezett higiénés szabályzattal, amelyben pontosan meghatározzák, hogy milyen időközönként, illetve milyen esetekben kell úgynevezett leoltást végezni, vagyis megvizsgálni, vannak-e baktériumok az adott osztályokon, kórtermekben vagy nincsenek. Ugyanez a rendelkezés határozza meg a baktériummentesítés menetrendjét is, amelynek végső aktusa a zárófertőtlenítés. Ilyet a Péterfy Sándor utcai kórházban május 15-én és 25-én is végeztek.

A tájékoztatót egyébként abból az alkalomból tartották, hogy onkológiai együttműködési nyilatkozatot írt alá a szlovák és a magyar egészségügyi miniszter.