• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Európai-amerikai diploma magyar ápolóknak is

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Egyedülálló nemzetközi program indul ápolók képzésére a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán.

Az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok legnagyobb transzatlanti képzési együttműködésének keretében először adható magyar közreműködéssel európai uniós-amerikai kettős diploma az egészségtudományi képzés területén.

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara, az amerikai Nazareth College, és a finn Laurea University of Applied Sciences kettős diplomára irányuló képzési együttműködést ír alá június 23-án Budapesten.

A Semmelweis Egyetem tájékoztatása szerint az egyedülálló programban az amerikai, finn és magyar intézmények egy új alapokra épülő egészségügyi képzési program megvalósítását vállalják, amely transzatlanti célkitűzéseit tekintve „túllép" a bolognai-rendszeren is.

A három együttműködő fél közös törekvése egy olyan képzés megvalósítása, amely magasan kvalifikált, nemzetközi kompetenciákkal rendelkező ápolókkal látja el a munkaerőpiacot. A képzésben résztvevő hallgatók mindhárom intézményben tanulnak, így mindhárom ország képzési sajátosságait, specialitásait elsajátítják. A programban az együttműködő intézmények kölcsönösen figyelnek egymás erősségeire, kompetenciafejlesztési eljárásaira, így a hallgatók az adott térség, kultúra sajátosságait figyelembe véve kaphatnak speciális tartalmú és gyakorlat-orientált képzést, amely megfelel mindhárom ország akkreditációs elvárásainak.

Az Atlantis Program támogatását, amely az együttműködés alapjául szolgál, mindeddig már 107 transzatlanti konzorcium nyerte el, de az ápoló képzésben ez az első olyan együttműködés, amely a mindkét kontinensen (Európa és Észak-Amerika) elfogadott képzési fokozat fejlesztésére, megszerzésére irányul.

Ez év szeptemberétől 16 hallgató kezdi meg a képzést, 8 amerikai és 8 európai (4 magyar és 4 finn). A programba pályázat útján kerülhetnek be a fiatalok, akik azután Finnországban, hazánkban és Amerikában is tanulnak majd a négy év során. A képzés ingyenes, vagyis nem kell tandíjat fizetniük.

Az oktatás angol nyelven folyik, ami a későbbi elhelyezkedésnél komoly előnyt jelenthet, akár itthon, akár külföldön. A képzés során (főleg Amerikában) a hallgatók sok olyan tárgyat tanulnak, ami Magyarországon nem szerepel a tantárgyak között (pl. finn és angol nyelv). A program segítségével a végzett hallgatók sokkal könnyebben tudnak majd alkalmazkodni a másfajta, nálunk nem megszokott elvárásokhoz, eljárásokhoz.