• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jövő héten egyeztetnek a biztosítókkal

Egészségpolitika Forrás: MTI

Ha valakinek az állam okoz kárt, akkor azt meg kell téríteni, de profitgaranciáról nincs szó.

Jövő héten elkezdődik az egészségbiztosítási törvénytervezet egyeztetése a biztosító társaságokkal - mondta az Egészségügyi Minisztérium államtitkára szerdán, a kormányszóvivői tájékoztatón, Budapesten.

Kincses Gyula a rendszerbe belépő magántársaságok lehetőségeiről és garanciáról szólva azt mondta: ha valakinek az állam okoz kárt, akkor azt meg kell téríteni, de profitgaranciáról nincs szó.

"Ha én ráutaló magatartással ráveszek valakit egy szerződésre, amiből azt megváltoztatva kára származik, akkor ez a garancia minden állampolgárt, minden szervezetet megillet, tehát ilyen típusú garanciák vélhetően lesznek a törvényben, profitmegtérülési garanciáról szó nem lehet" - emelte ki az államtitkár.

Hozzátette: az egészségpénztárakban 49 százalékot tulajdonló társaságoknak a rendszert érdemben befolyásoló, stratégiai döntésekre nem lesz lehetőségük, csak bizonyos technikai, szervezeti, működtetési kérdésekre lehet befolyásuk, de ez további megegyezés kérdése.

Kincses Gyula beszámolt arról a szerdai kormánydöntésről is, amely az intézmények úgynevezett "nevesített" teljesítményvolumen-korlátját (tvk) érinti. A módosítás nyomán az ellátók a jövőben összevonhatják ezeket a nevesített tvk-kat, az ellátási esetszámhoz igazodva.

Kérdésre válaszolva közölte: az intézményi össz-tvk teljes korrekciója rövid távon nincs előkészítve, a rendszer teljes körű újragondolása későbbre várható.

Az államtitkár ismételten beszélt arról a jelentésről, amelyet egy svéd intézet tett közzé még hétfőn. A jelentés több mutató számbavételével az országok egészségügyi rendszerét vette górcső alá fogyasztói oldalról; 29 országból Magyarország a 24. helyen végzett.

Kincses Gyula véleménye szerint a 2009-től bevezetni tervezett egészségpénztári rendszer javít ezen a rossz helyzeten. Az államtitkár kitért arra is, hogy az elkészült országrangsorban az első öt helyen végzett országokban több-biztosítós rendszer működik.

"Jól döntött a kormány, amikor a biztosítási rendszer átalakítása mellett tette le a voksát" - fogalmazott Kincses Gyula, hozzáfűzve: fogyasztóbarátabb, betegközpontúbb az a rendszer, amelyben a beteg választhat.