• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Káosz és titkolózás az egészségügyben

Egészségpolitika Forrás: MTI

MSZP: minden budapesti polgárnak joga van tudnia, hogy mit terveznek a főváros egészségügyében.

Kökény Mihály, a szocialista párt egészségpolitikai tanácsadó testületének elnöke az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében kifogásolta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök egyetlen szót sem szól az egészségügy megmentéséről, miközben a főváros egészségügyi rendszerében egyre mélyebb válság alakul ki.

Kiemelte: minden budapesti polgárnak joga van tudnia, hogy mit terveznek a fővárosi egészségüggyel kapcsolatban, különösen azért is, mert a fővárosban jelenleg is több tízezren várnak operációra, több ezer embert vesznek fel a kórházi osztályokra.

A szocialista politikus szerint Budapest évente 5-6 milliárd forintot veszít a tétlenségen, a városvezetés asztalfiókjában ugyanis ott hever a kidolgozott, a közgyűlés által elfogadott Budapesti Egészségügyi Modell koncepciója, amelynek megvalósítása csak azért nem indul el, mert azt még az előző ciklusban dolgozták ki.

A volt egészségügyi miniszter cinikusnak és felháborítónak nevezi, hogy a városvezetés "a budapestiek és az ország egészségével játszik" és a "politikai presztízsszempontok fontosabbak számára, mint az emberek egészsége".

Kökény Mihály arra szólítja fel a Fideszt és Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkárt, hogy "valljon színt, mit kívánnak tenni az egészségüggyel kapcsolatban". A politikus szerint a kabinetnek arra is választ kell adnia, hogy miként kívánja megoldani a kórházak gazdasági gondjait azután, hogy 2011-ben az előző évinél mintegy 10 milliárd forinttal kisebb költségvetési forrás áll a gyógyító intézmények rendelkezésére.

x    x    x

Mint ismeretes, Tarlós István ma délutánra összehívta a fővárosi kórházak főigazgatóit, ám a megbeszélés tervezett témáiról nem nyilatkozott a Főpolgármesteri Hivatal. "A találkozó nem a sajtó számára szerveződött" - írta korábbi közleményében a kommunikációs igazgató, hozzátéve, "mivel a budapesti egészségügy fontos strukturális kérdései még eldöntésre várnak, így felelőtlenség volna bármit előre jelezni".  Szűcs Somlyó Mária közleménye szerint "tény, hogy több kórházban belátható időn belül lejár a vezetők mandátuma, de egyelőre mindenki a helyén marad. Az új kórházigazgatói pályázatok kiírásakor pedig mindenki, így a jelenlegi kórházvezetők is pályázhatnak".