A struktúra átalakítására fordítható uniós forrásokat elnyert intézmények listája.
Huszonkét hazai kórház hatvanhétmilliárd forintot kap uniós forrásból struktúraátalakításra a TIOP 2.2.4/09/1 konstrukció „A" komponense esetében a Bíráló Bizottság javaslata alapján.
A legtöbb támogatást, mintegy 4,3 milliárd forintot, a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórháznak ítélték oda. A forrásból a központi műtőblokk teljes felújítását végzik el, továbbá új eszközöket vásárolnak az intenzív osztálynak és az aneszteziológiának, a központi sterilizálót pedig az új műtők mellé helyezik. Dr. Rácz Jenő főigazgató tájékoztatása szerint megyei stroke-centrumot alakítanak ki, s felújítják a neurológiai, a diagnosztikai és a belgyógyászati intenzív részleget, valamint a szülőszobákat. Fejlesztik a kórházi informatikát, valamint a betegfogadást és -irányítást is.
Az egri Markhot Ferenc Kórház szintén kiemelkedő, 4,5 milliárd forintnyi pályázati forráshoz jutott. Banyó Tamás ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint új technológiai tömböt hoznak létre, ebben kap helyet kap a sürgősségi betegellátó osztály, az intenzív osztály és egy új műtőblokk. A megvalósítás során két szintet építenek rá arra az épületre, amelyben jelenleg a kórház ebédlője működik. A fejlesztés hatására megszüntetik a külső telephelyeket és egy területre koncentrálják az intézményt, illetve részben megtörténik a gép- és műszerpark, valamint az informatikai rendszer korszerűsítése.
A dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórházban a 3,2 milliárd forint uniós forrásnak köszönhetően teljesen megszüntetik az osztályokhoz integrált műtőket, és új központ műtőegységet hoznak létre négy aszeptikus és egy szeptikus műtővel a főépülethez kapcsolódva egy új, háromemeletes épületben, tájékoztatta lapunkat dr. Mészáros Lajos stratégiai igazgató. Itt alakítják ki az új intenzív osztályt, az új központi diagnosztikai centrumot, a központi sterilizálót is szoros szakmai és funkcionális egységben. A fejlesztést a központi betegirányítás rendszerének felállítása, továbbá a jelenleg két telephelyen működő képalkotó diagnosztikai szolgáltatások egységesítése, modernizálása, összevont működtetése egészíti ki, az ezek igénybevételét támogató informatikai rendszer (PACS) kialakításával, fejlesztésével.
Orosháza Városi Önkormányzat Kórháza 1,3 milliárd forint támogatást nyert a Központi Technológiai Tömb kialakítására. Részben a meglévő épület átalakításával, valamint új épületrész építésével jár a fejlesztés amely a hozzá kapcsolódó korszerű egészségügyi reform megvalósítását célozza Orosházán a térségében dr. Kalmár Mihály főigazgató információi szerint.
A bajai Szent Rókus Kórház 2,9 milliárd forintos forrásból egy új, hétszintes pavilont hoz létre – tájékoztatta a Weborvost dr. Tóth Gábor főigazgató. A 15 ezer négyzetméteres épületben kap helyet a szülészet-nőgyógyászat, a gyermekosztály, két belgyógyászati osztály, a neurológia és egy stroke központ – ez utóbbi a kórház pályázatának meghatározó eleme. A földszinten helyezik el a szakrendelőket, míg a mélyföldszinten a patológiát, szociális helyiségeket és az egynapos sebészetet is itt szeretnék kialakítani.
Támogatásban részesült még négy projekt, ám a rendelkezésre álló forrás kimerülése miatt tartaléklistára helyezte a Bíráló Bizottság az ózdi, a karcagi, a békéscsabai és a mátészalkai kórház projektjét.