A kezdeményezőkészség követendő példájának tartja az államtitkár a Pannon modellt.
Szócska Miklós szerint nem távvezérléssel, hanem a helyi problémákat megismerve, a fenntartó önkormányzatokkal és az intézményvezetőkkel, az egészségügyi dolgozókkal egyeztetve lehet és kell átalakítani az egészségügyi rendszert. Az egészségügyi államtitkár csütörtökön Kaposváron, az egészségügy átalakítását célzó, most formálódó Semmelweis-tervről tartott egyeztetés utáni sajtótájékoztatón kiemelte: fontos, hogy legyenek átláthatóak a betegutak, legyen világos szakmai hierarchia és a feladatokhoz megfelelő finanszírozás társuljon.
"Ez az, ami hiányzott eddig" - jegyezte meg Szócska Miklós.
A kórházak jövőbeni szerepéről január végén kezdődött el az egyeztetés. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyi államtitkára országjáró körútján csütörtökön a dél-dunántúli régió, a három megye közül elsőként Somogy egészségügyi helyzetéről tájékozódott.
Az államtitkár a megbeszélésről szólva közölte: az csak a munka kezdő fázisa, ezt követően szakértői csoportok feltárják a klinikai, gazdasági, műszaki együttműködés lehetőségeit a megyében, illetve a nagytérségben.
A nagytérségek besorolására, annak véglegesítésre vonatkozó kérdésre válaszolva Szócska Miklós közölte: arra nem tud végleges választ adni, de mint ígérte: mindenképpen elgondolkodnak a természetes együttműködés, természetes szövetségek kapcsolatán, és odafigyelnek arra, hogy a helyi igények milyen munkamegosztást igényelnek.
A balatoni térség ellátására Somogy, Veszprém és Fejér megye kórházai és fenntartói által a közelmúltban létrehozott Pannon Egészségügyi Társulással kapcsolatosan az államtitkár kifejtette: üdvözlik, hogy a megyék, a nagytérségek szereplői kezdeményezők, és látják az együttműködésben lévő tartalékokat, ezt követendő példának tartja.