• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tarlós leállíttatta a kórházigazgatók kirúgását

Egészségpolitika Forrás: MTI

Az üzenet: "Budapest első embere kijelenti, hogy egyetlen egészségügyi intézményvezető sem lesz kirúgva".

Tarlós István főpolgármester külföldről leállíttatta Szentes Tamás egészségügyért felelős főpolgármester-helyettes kórházigazgatókkal folytatott tárgyalásait - közölte a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója kedden az MTI-vel. Szentes Tamást telefonon megkereste az MTI, ám a politikus azt közölte: nem nyilatkozhat.

A hivatal kommunikációs igazgatója, Szűcs Somlyó Mária azt közölte: Tarlós István, "Budapest első embere kijelenti, hogy egyetlen egészségügyi intézményvezető sem lesz kirúgva". A történtek részleteiről nem kívánt nyilatkozni, mindössze annyit mondott, hogy az ügyben szerda délután sajtótájékoztatót tart Tarlós István és Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a városházán. Tarlós István jelenleg Újvidéken tartózkodik.

Az Index információi szerint kedden "a fővárosi kórházigazgatók egymásnak adták a kilincset az egészségügyi főpolgármester-helyettesnél, aki sorban rugdosta ki őket". Mint a hírportál írta, "Tarlós István tárgyalást folytat a kormánnyal egyes (a leginkább eladósodott) kórházak állami kézbe adásáról, ám új, néhány hete beiktatott egészségügyi helyettese önkormányzati kézben maradva képzeli a kórházak jövőjét".

A fővárosi önkormányzat fenntartásában jelenleg 12 egészségügyi intézmény működik, 11 kórház és a Központi Stomatológiai Intézet. Szentes Tamás a Fővárosi Közgyűlés számára készített előterjesztésében azt írta: a tavaly december 31-i állapot szerint az intézmények tartozása 6,5 milliárd forint, a lejárt tartozás közelít a 2,15 milliárd forinthoz, ebből a hatvan napon túli tartozás összesen 969 millió forint, ez négy intézmény adósságából tevődik össze.

Szentes Tamás a Népszabadság múlt pénteki számában úgy nyilatkozott: elképzelhetőnek tartja, hogy a mostani kilenc nagy kórház helyett a jövőben akár három-négy olyan is elegendő lehet, amely széles szakmai szolgáltatások nyújtásra képes, amit a hét minden napján és órájában biztosítania kellene.

Arra kérdésre, mindez hogyan illeszkedik Tarlós István megnyilatkozásaihoz, amelyekben rendre a fővárosi kórházak államosítását lebegteti, Szentes Tamás azt válaszolta: nem sajnálja az időt, a fáradságot arra, hogy meggyőzze a főpolgármestert, koncepciója helyes, és Budapest nem mondhat le arról, hogy saját egészségügyi ellátórendszere legyen.

Horváth Csaba arra mutatott rá, hogy míg Szentes Tamás integrációs törekvésről, addig az országos egészségpolitikai szereplők és Tarlós István a kórházak államosításáról beszél.
Horváth Csaba szerint a két koncepció egymással szemben áll, ez a "gondolkodás" pedig a fővárosi polgárok biztonságos egészségügyi ellátását veszélyezteti.