Az államtitkárság valós forrásokból biztosítja a betegellátásban dolgozók bérfejlesztését.
"Az egészségügyi ágazat elmúlt időszakbeli teljesítményét a kórházfejlesztés, a többlépcsős béremelés, valamint a lakossági gyógyszerárak, így a betegterhek csökkenése jellemzi" - áll az egészségügyi államtitkárság vélhetőleg a Népszabadságban ma megjelent cikkre reagáló közleményében.
Mint írják: "Hangsúlyozandó, hogy az egészségügyi ágazat ez évi finanszírozása és a rendszerbe beépülő források jelenleg is megvannak, és ez a tendencia folytatódni fog jövőre is. A népegészségügyi termékadóból, illetve a dohánytermékek jövedéki adójából befolyó összeg az egészségügyi ágazat rendelkezésére áll idén és a jövőben is. Az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága valós forrásokból biztosítja tehát a betegellátásban dolgozók bérfejlesztését, és nem az E-alapból von el, nem hitelekből, bizonytalan alapokból igyekszik javítani az ágazatban dolgozók anyagi és munkakörülményein.
Több lépcsőben megvalósult az ágazatban dolgozók bérfejlesztése. Tavaly 31 milliárd forintos forrásból mintegy 17 ezer orvos és 71 ezer szakdolgozó részesült jelentős emelésben, míg idén szeptemberben 95 ezer egészségügyi dolgozó kapott magasabb fizetést a fekvő- és járóbeteg-ellátásban több mint 23 milliárd forintos forrásból. Az alapellátás fejlesztésének elemeként tavaly 14%-al emelte a finanszírozást az Egészségügyért Felelős Államtitkárság, illetve idén további 6 milliárd forinttal növeli a háziorvosok, a házi gyermekorvosok, a védőnők és az alapellátást nyújtó fogorvosok javadalmazását" - áll a közleményben.