A felek szerint a koalíció fennmarad, és még ebben a hónapban megállapodnak a legvitatottabb kérdésről, az egészségügyi reform folytatásáról. A lap információja szerint a tanácskozáson érdemi megállapodást nem született, két-három hetes tárgyalássorozat indul el, ennek során az összes reformügyet végigbeszéli a két kormánypárt. Köztük a legjelentősebb az egészségügyi átalakítást befejező biztosítási reform.
Molnár Lajos távozásával a helyzet nem változott meg, mert
Horváth Ágnes is kemény tárgyalópartner, aki határozottan képviseli a biztosítói modellváltást. A szocialisták szerint határozottan mond nemet mindenre, ami eltérítené céljától, de szerintük egy kis hajlékonyság lendítene az ügyön. A késő esti egyeztetésen a szocialisták alternatív javaslatáról érdemi vita talán ezért sem alakulhatott ki. Mint ismeretes, a javaslatot – a miniszterelnök személyes megbízására -
Orosz Éva közgazdászprofesszor dolgozta ki több szakember közreműködésével. Érdemi reagálás csak
Draskovics Tibortól, az Államreform Bizottság vezetőjétől érkezett. Draskovics szerint az alapproblémákra, a közköltségek szigorú kordában tartására a javaslat nem ad megnyugtató választ, és hiányolja belőle azt az érdekeltségi rendszert, amely a változások motorjaként működhetne. Megállapodtak arról, hogy „tanulópárokat" alkotva - témánként egy MSZP-s és egy SZDSZ-es foglalja össze a következő egy-másfél év teendőit, többek között az egészségügy területén is. Nem határoztak újabb találkozó időpontjáról, de a szakpolitikai egyeztetések folyamatosan zajlanak.
Gál J. Zoltán, a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) államtitkára a szerdai kormányszóvivői sajtótájékoztatón újságírói kérdésekre válaszolva, a koalíciós egyeztetésről szólva kitért arra, hogy többek között a biztosítási rendszerről volt szó, illetve arról, hogy az adórendszer tekintetében az igazságosság és a verseny szempontjait kell érvényesíteni. Mint mondta, a versenynek és a szolidaritásnak a biztosítási rendszerben is meg kell jelennie.