Növeli a szívkockázatot, ha a szabadidőt is a képernyő előtt töltjük
Megduplázza a szívkockázatát az, aki szabadidejében napi két óránál többet tölt képernyő előtt tévét nézve, internetezve vagy videojátékot játszva - állapították meg a University College London kutatói.
A Journal of the American College of Cardiology című szaklapban megjelent tanulmányhoz 4512 felnőtt adatait elemezték.
Az önbevalláson alapuló felmérésben - amely a Scottish Health Survey része volt - arról számoltak be a megkérdezettek, hogy miként töltik szabadidejüket.
A kutatók szerint azoknál, akik napi két óránál többet töltöttek képernyő előtt ülve, 48 százalékkal nagyobb volt a bármely okból bekövetkezett halálozás, és 125 százalékkal nagyobb a kardiovaszkuláris események kockázata.
Mint Emmanuel Stamatakis kutatásvezető elmondta, az inaktív életmód növelni látszik egyes gyulladást jelző anyagok szintjét is a vérben.