• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az állam feladataiból farag az Államreform-bizottság

Hírek Forrás: Népszava

A megyei önkormányzatoktól hosszú távon a nagyvárosokhoz telepíthető feladatok között szerepel az egészségügyi szakosított ellátás.

Az Államreform-bizottság nyár közepéig kidolgozza az állami feladatok felülvizsgálatáról szóló javaslatát – értesült a Népszava. Eszerint a jövő évi költségvetés már nem finanszírozza a társadalom szempontjából feleslegessé vált vagy túl drága állami feladatok teljesítését. Egyes feladatokat elhagynak, másokat „kiszerveznek", vagy az üzleti szféra társfinanszírozásában oldanak meg.

Draskovics Tibor, az Államreform-bizottság (ÁRB) alelnöke a Demosz Magyarország Alapítvány által szervezett konferencián is kifejti, hogyan alakul át a költségvetés szerkezete az államreform nyomán. Az állami feladatok közé tartozik például az egészségügy is. A megyei önkormányzatoktól hosszú távon a nagyvárosokhoz telepíthető feladatok között szerepel az egészségügyi szakosított ellátás. A lap arról tájékoztat, hogy a tervezet szerint megyei, illetve települési önkormányzatoktól a kistérségi társulásokhoz telepíthető feladatok a fogyatékos gyermekek ellátása, az egészségügyi járóbeteg-ellátó intézmények, amelyek nem kórházhoz csatoltak, fogászati ügyelet, védőnői szolgálat, otthonápolási szolgálat.