A "Jó Állam" koncepcióhoz illeszkedik a Pénztár háttértevékenységeinek megújítása.
Az elmúlt hónapokban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár sikeresen és eredményesen végrehajtotta azokat a belső szervezetfejlesztési folyamatokat, melyeket az ÁROP-1.2.18/A-2013 konstrukció keretében valósított meg. A fejlesztések következtében javul a szervezet belső hatékonysága és a munkaszervezés minősége.
Az ÁROP-1.2.18/A-2013-2013-0012 azonosító számú „Szervezetfejlesztési program az Országos Egészségbiztosítási Pénztárban" című projekt keretében a Magyary Programban nevesített „Jó Állam" koncepcióhoz szorosan illeszkedve az OEP háttértevékenységeinek, belső munkafolyamatainak megújítása valósult meg. A fejlesztések elsősorban a belső folyamatszervezési kérdésekre terjedtek ki.
Újraszervezték az informatikai hozzáférések igénylési és nyilvántartási folyamatát: az eddig papír alapon működő megoldásokat az új, és lényegesen hatékonyabb elektronikus ügyintézés váltja fel. Egységesítették és szabályozták a munkatársak ki- és beléptetésével kapcsolatos ügymenetet is, amely gyorsabb és hatékonyabb munkavégzést tesz lehetővé. Egyúttal az újonnan belépő kollégáknak kidolgoztak egy új és egységes fogadódossziét, amely segíti a szervezetbe való beilleszkedésüket, és a napi feladataik elvégzését.
A fogadódosszié elektronikusan is elérhető a munkatársak számára, és rendszeresen aktualizálásra kerül. A projekt során az OEP munkavállalói integrált képzés keretében sajátíthatták el az iratkezelési rendszer használatának ismereteit.
A képzés célja az volt, hogy az OEP ügyintézői hatékonyabban tudják kezelni az OEP komplex ügyirat kezelési folyamatát támogató iktatórendszert, amely naponta átlagosan 1700 beérkező irat teljes életciklusát követi a beérkezéstől egészen a levéltárba adásig. A fejlesztés keretében az OEP nagy hangsúlyt fektetett a minőségrányitás fejlesztésére is. Ennek érdekében munkacsoportok alakultak és több hónapos munka eredményeképpen elkészült egy intézkedési terv is, amely kijelöli a jövőben fejleszteni kívánt területeket.