• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Draskovics: az egészségbiztosítási piac nyitása várható

Hírek Forrás: MTI

A politikai és szakmai viták után, az állami hivatalt felváltó nyereségérdekelt, versenyző intézmények révén, az egészségbiztosítási piac kinyitása várható - mondta Draskovics Tibor, az Államreform Bizottság vezetője a Citi Treasury által szervezett szerdai konferencián.

A növekedési áldozattal járó költségvetési kiigazítás hosszabb távon akkor lehet sikeres, ha strukturális reformok kisérik - jelentette ki Draskovics Tibor. A kormánybiztos szerint a legfontosabb, hogy a közszolgáltatásokban elindított reformok finanszírozása fenntartható legyen.

A reformok másik követelménye, hogy jobb színvonalú legyen a közszolgáltatások színvonala, miközben igazságosabbá kell tenni a közszolgáltatásokhoz való hozzáférést - fogalmazott Draskovics.
Az egészségügyi reformmal kapcsolatban a kormánybiztos elmondta: a kormány egyrészt kereslet korlátozó lépéseket tett, amikor bevezette a vizitdíjat, vagy szabályozta a beteg utat, másrészt a kínálatot szűkítette, amikor a kórházak számát csökkentette. Hozzátette azt is, hogy a potyautasok folyamatos kiszűrésével mind a kiadások csökkentése, mind a bevétel növelése valósulhat meg.

Az egészségügyi reform következő két lépése a biztosítási rendszer esetleges átalakítása és az egészségügyi intézmények működésének átalakítása lesz- jelentette ki Draskovics.

"A társadalombiztosítás alapértékeinek, a nemzeti kockázati közösség érintetlenül hagyása mellett keressük meg annak a módját, hogy a gyógyító, megelőző ellátásokra fordított több mint ezer milliárd forintot a leghatékonyabban költsük el" - fogalmazott a kormánybiztos. Hozzáfűzte, hogy sokan, így ő is azt vallja, ha ezt a funkciót, ha nem egy állami hivatal tölti be, hanem nyereségérdekelt intézmények, esetleg biztosítók vásárolják az egészségügyi szolgáltatásokat, akkor megvalósulhat a remélt hatékonyság javulás.

Ebben az ügyben folyik a politikai és a szakmai vita, és a "kimenetel az egészségbiztosítási piac kinyitása irányába mutat" - vázolta fel a gondolkodási irányt Draskovics Tibor.