• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Föld Napja: próbálja meg otthonában!

Hírek Forrás: Weborvos

A szombati ingyenes családi napon programok sorozatából nyerhetnek ötleteket az érdeklődők.

Közeleg a Föld Napja, érdemes végiggondolni, hogy mit tehetünk a fenntartható fejlődésért otthon, a családban vagy szűkebb környezetünkben. Április 22-én egy napon át bárki kipróbálhatja, mennyiben változna meg az élete, ha környezettudatosabban élné mindennapjait.

Április 21-én szombaton a Föld Napja alkalmából ingyenes családi napot tart a Vidékfejlesztési Minisztérium a budapesti Kossuth téren. Ezen a napon reggeltől estig tájékoztató és szórakoztató programok várják a gyerekeket és a felnőtteket.

„Sosem késő végiggondolni, hogy személy szerint mit tehetünk a környezetünkért, de most azt javasoljuk mindenkinek, hogy a Föld Napján próbálja is ki, mit tehet otthon, a családban vagy szűkebb környezetében a fenntartható fejlődésért – nyilatkozta a rendezvényről Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár. – Kezdhetjük a felkészülést mindjárt azzal, hogy a könnyen hozzáférhető, ám a környezetet rendkívüli módon károsító pillepalackos vizeket és üdítőket ezen a napon otthon hagyjuk. Ha semmiképpen sem szeretnénk helyben üdítőre költeni, akkor is az üvegpalackokat, kulacsokat részesítsük előnyben" – tette hozzá az államtitkár.

A felkészülés jegyében a családi napon felnőttek és gyerekek együtt sajátíthatják el azokat a praktikákat és magatartásmintákat, amelyeket követve kis erőfeszítéssel is sokat tehetnek a környezet megóvásáért – akár egy átlagos magyar háztartásban is. A gyerekeknek szóló programok között egyebek mellett olyan játékok készítése is szerepel, amelyeket tipikusan szemétbe kerülő tárgyakból lehet megalkotni. A látogatók kipróbálhatják ügyességüket néhány kertészeti mesterfogásban, sőt haza is vihetik a palántákat, hogy azután otthon kiültessék őket a kertbe vagy az erkélyre.

A felnőttek megismerhetik az ENSZ „Rio+20" Fenntartható Fejlődés Konferenciájának ajánlásait, megkóstolhatják és meg is vásárolhatják számos biotermelő termékeit, valamint tájékozódhatnak a bioélelmiszerek környezetkímélő hatásairól. A rendezvényen megtekinthetők a Vízművek és az Elmű víz- és energiatakarékos megoldásai, az Opel elektromos autója. A látogatók emellett hasznos ötleteket kapnak arra, hogyan csökkenthetik ökológiai lábnyomunkat annak érdekében, hogy a világ ismét a fenntartható fejlődés pályájára álljon.

Szombaton változékony időre számíthatunk, délelőtt záporeső is várható, de délután fokozatosan felszakadozik a felhőzet. A rendezők szeretettel várnak mindenkit az eseményen.

Néhány ötlet a háztartás környezetbarátabbá tételére:

• Gyűjtsd szelektíven a hulladékot otthon és munkahelyeden!
- Ne terheld a lerakókat – és így környezetünket – hasznosítható anyagokkal!
- A ruhákat, elektronikai eszközöket, használati tárgyakat ajánld föl másoknak, például segélyszervezeteknek, ha neked már nem kellenek!
- Van, amit már nem lehet használni, de anyagában még hasznosítható. Ezeket gyűjtsd szelektíven és vidd el egy színes kukáig!
- A zöldhulladékokat komposztáld, vagy hívd az egyre több településen elérhető zöldjáratot!
- A veszélyes hulladékot – ilyen az elektromos és elektronikai hulladék, a lejárt szavatosságú gyógyszer, az elem, az akkumulátor, a gumiabroncs, a fénycső – vidd a hulladékudvarba vagy használd ki a gyűjtőakciók valamelyikét!
- A használt olaj újrahasznosítható, a MOL kútjain kapsz üres tartályt. Ha megtöltöd, visszaveszik és felhasználják.

• Fogyassz minél gyakrabban GMO-mentes és bioélelmiszert!

• Használj újrahasznosított és biotermékeket!

• Fogyassz tudatosan: a petpalackos termékekkel szemben részesítsd előnyben az üveget még akkor is, ha nem visszaváltható!

• Éljen a csapvíz!

• Gyalogolj, bringázz, használd a tömegközlekedést!

• Ültess fát, virágot, kerti zöldséget, legyen saját fűszerkerted!