Nem kellett volna a jakabszállási repülőtérre szállítani a mérgezést szenvedett kisfiúkat, ha a helikopternek engedélyezik a tankolást Kecelen – értesült a Népszabadság.
![]() |
Mint ismert, csütörtökön a gyerekekért Szegedről rohammentőt, Pécsről pedig helikoptert indítottak. A mentőhelikopter pilótája a levegőben azt az utasítást kapta, hogy Szegedre kell vinnie a súlyosabb állapotban lévő kisfiút, a másikat pedig mentő viszi majd a szegedi gyerekklinikára. A helikopter - mivel a megadott útvonal megtételéhez nem volt elegendő üzemanyaga - a Keceltől mintegy ötven kilométerre lévő jakabszállási repülőtéren landolt, tankolt, itt vette fel az életveszélyes állapotban lévő öt hónapos gyereket, akinek két és fél éves bátyját a mentő szállította Szegedre. A gyermekek, akikkel édesanyjuk délelőtt 11 óra körül jelentkezett a keceli rendelőintézetben, délután két órára kerültek a szegedi klinikára.
Kecelen a lap tudósítójának többen fölvetették: a helikopter miért nem a városban szállt le, hiszen az itt lévő Pintér Műveknek van reptere, helikoptere és kerozinja is? Pintér József, a vállalkozás tulajdonosa, azt mondta: a történtek idején Debrecen felett repült, ott értesült a mentés sürgősségéről, és rádión közölte a helikopter pilótájával, hozzájárul ahhoz, hogy cége repülőterén leszálljon és ott üzemanyagot vételezzen. Hozzátette: neki nincs szerződése az Országos Mentőszolgálattal, és - miként erről később értesült - emiatt nem kapott engedélyt a pilóta arra, hogy az ő telephelyén tankoljon. Pintér úgy fogalmazott: érthetetlen számára, hogy évek óta keresik a lehetséges helyszínt a dél-alföldi légi mentőbázis kialakítására, miközben ehhez nála minden infrastruktúra adott, s a lehetőséget nem egyszer felajánlotta már. (Az ügyben tegnap a mentőszolgálat illetékesét nem sikerült elérni.)
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság illetékesel elmondta, életveszélyt okozó testi sértés vétségében, ismeretlen tettes ellen folyik a vizsgálat, az eddigi eredmények alapján kizárható a szándékosság.
Törvényt sért, de gyógyít a klinika
Egyelőre nem tudni, hogy kifizeti-e valaki a két keceli kisfiú gyógykezelésének költségeit, a szegedi gyermekklinika már érkezésük másnapján kimerítette egy hónapra járó keretét – tájékoztat a Magyar Nemzet. Naponta 5-15 új beteg kerül be az intézménybe. - Ne a közgazdászok határozzák meg, hogy kinek jár az élet és kinek nem - mondta Túri Sándor professzor, a Szegedi Tudományegyetem Gyermekklinikájának igazgatója, aki elismerte: napok óta törvényt sért a gyermekklinika azzal, hogy a volumenkorlát túllépése ellenére még egyetlen beteg gyógykezelését sem utasította vissza. Pénteken fogyott el a pénz, még két hét van hátra a hónapból, és addig is minden beteget felvesznek, akinél ez indokolt lesz.