• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Kevés a reumatológus a fürdők sikeréhez

Hírek Forrás: MTI

A gyógyfürdők gyógyászati ellátásához reumatológus szakorvosokból is hiány kezd kialakulni az ágazaton belül.

A Magyar Fürdőszövetség előzetes adatai alapján a magyarországi fürdők jelentős részében az elmúlt évtized legmagasabb forgalmú szezonját zárták, átlagosan 10-15 százalékos forgalomnövekedést értek el. A szervezet keddi, MTI-hez eljuttatott közleménye kiemeli: több fürdőben harmadával nőtt a látogatók száma, ami az elmúlt évhez képest jelentős növekedés. A legnagyobb növekedés azokban a fürdőkben volt, amelyek az elmúlt évben a kedvezőtlen időjárása miatt kis forgalmat bonyolítottak.

Mint írták, a hőségriadók a fürdőkbe terelték idén nyáron a lakosságot, a nyári meleget csak a medencék mellett lehetett kibírni.
A szezon részletes forgalmi kimutatását, és elemzését szeptember végére készítik el.

Az előzetes adatok alapján jelezték azt is, hogy a fürdővendégek összetétele változott az előző évekhez képest a határ menti fürdőkben: tovább nőtt a külföldiek aránya, amely a fürdővezetők tájékoztatása alapján 25-50 százalék között alakult. Döntően cseh, lengyel, román, osztrák és szerb vendégek fordultak meg ezekben a fürdőkben.

A fürdőszövetség szerint azonban a kedvező számok ellenére a fürdők üzemeltetési problémái továbbra is fennállnak és a nyári szezonban tovább erősödtek, a fő gondot a szakképzett munkaerő hiánya jelenti. Elsősorban a takarítói, pénztárosi, uszodamesteri és további segédmunkák elvégzésére nehéz munkatársat találni, továbbá a gyógyfürdők gyógyászati ellátásához reumatológus szakorvosokból is hiány kezd kialakulni az ágazaton belül.

A fürdők üzemeltetését szabályozó rendelet aktualizálása is sürgetővé vált, melyet a szövetség már elkészített, hogy az uszodamester munkakör körüli viták rendezésével megfelelő létszámú és minőségű uszodamestert foglalkoztathassanak a fürdők. Továbbra is kérdéses a gyógyfürdők OEP finanszírozott gyógyászati kezeléseinek sorsa, mivel évek óta nem történt meg a terület finanszírozásának rendezése - írták.

Magyarországon a természetes vizek strandjait nem számítva összesen nagyjából 200 gyógy-, és élményfürdő működik.