• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Korrupciót gerjeszt az egészségügyi reform

Hírek Forrás: Magyar Nemzet

Az egészségügyi kormányzat megpróbálja a rendszer összes szereplőjét szembeállítani, a gyógyszerészt, az orvost, a nővért és a beteget.

Dr. Szabó Gergely, a Nógrád megyében élő, a vizitdíjszedést elvi okból a kezdetek óta szabotáló háziorvos szerint a reform címszó alatt meghirdetett egészségügyi átalakítás romboló hatású, mert az ellátás egyik alapját, a személyes viszonyokból adódó emberi kapcsolatokat számolja fel – írja a Magyar Nemzet.


Az egészségügyi kormányzat megpróbálja a rendszer összes szereplőjét szembeállítani, a gyógyszerészt, az orvost, a nővért és a beteget. Ez nemcsak következménye a rendszer-átalakításnak, hanem biztosítéka is annak, hogy ez a folyamat hónapról hónapra előre haladhasson, illetve keresztülverhető legyen az országon - véli az orvos. Szerinte a lelkiismeretlen és lehetetlen folyamat olyan romhalmaz egészségügy létrejöttét segíti, amelyben már nem oldható meg a betegek ellátása.

A háziorvos által ellátott falvakban vizitdíjbérletet adtak ki az önkormányzatok, a doktor ezt sem hajlandó lepecsételni. Véleménye szerint az ágyszámleépítés korrupciós helyzetet teremt. Az egészségügyben olyan átalakítás folyik, amely a hálapénz kényszerét növeli. Ha tíz ágyból négyet-ötöt-hatot leépítenek, akkor az eddigi ellátókapacitás nagymértékben csökkenni fog, tehát lesz olyan beteg, aki nem fog hozzáférni.


Mások is dacolnak
Az orvosok egy kisebb része összefogott, és nem szednek vizitdíjat, mert az szerintük ellentétes az orvosi esküvel. A Magyar Nemzetnek egy magánrendelőben dolgozó, neve elhallgatását kérő fővárosi sebész elmondta, ha üzleti alapokra helyezik az egészségügyet, akkor a lelkétől fosztják meg az orvost, mert a pénz beszedése kerül a középpontba. Egy miskolci alkalmazottként dolgozó háziorvos azért nem szed vizitdíjat, mert csak ezzel tudja kifejezni, hogy nem ért egyet az egészségügyi reformmal. Hasonlóan gondolja egy debreceni urológus szakorvos is.