Kötelezik az EU-tagországokat az orvostechnikai eszközök európai adatbankjának használatára.
Határozatban kötelezte az Európai Bizottság az Európai Unió tagországait arra hogy 2011 májusától használják az orvostechnikai eszközök európai adatbázisát (Eudamed).
John Dalli egészségügyi biztos szerint ez a döntés uniószerte növeli a páciensek biztonságát, mert jobban és gyorsabban ellenőrizhető, hogy milyen típusú és állapotú eszközök találhatók a piacon.
Jelenleg nemzeti szinten folyik adatgyűjtés a szóban forgó eszközökről (amelyek körébe a röntgenkészülékektől, implantátumoktól, életmentő szerkezetektől kezdve injekciós tűig és orvosi tesztekig számos orvosi alkalmatosság tartozik), de önkéntes alapon a tagországok már most is részt vehetnek a biztonságos internetes portálként működő Eudamed adatcseréjében is.