• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Még mindig sok pénz megy borítékban

Hírek Forrás: Népszabadság

Havonta 15 ezer forintot költ egy átlagos magyar család orvosra, gyógyszerre, azokban a háztartásokban, amelyekben krónikus beteg él, 18 ezer forintot.

A Szinapszis Egészségügyi Piackutató és Tanácsadó cég kutatásából kiderül, havonta 15 ezer forintot költ egy átlagos magyar család orvosra, gyógyszerre, azokban a háztartásokban, amelyekben krónikus beteg él, 18 ezer forintot. Ez körülbelül 35 százalékkal több, mint amennyit tavaly költöttek a családok erre a célra. A többletköltséget a gyógyszerek térítési díjának növekedése, illetve a gyógyhatású készítmények gyakoribb fogyasztása miatt történik. Az átlagos havi egészségügyi költségekből több mint ötezer forintot az orvos által felírt szerekre költenek a családok.

A magyarok 42 százalékának van krónikus betegsége, a leggyakoribb a magas vérnyomás, ezt követik a mozgásszervi betegségek, az allergia, az egyéb tartós kezelésre szoruló keringési panaszok, valamint a cukorbetegség. Nekik havi kilencezer forint a gyógyszerszámlájuk. Ebből a recept nélkül is hozzáférhető, kiegészítő terápiájukra kétezer forintot költenek.

A gyógyszervásárlások toplistáját az Algopyrin vezeti. A kutatásból kiderül az is, hogy láz- és fájdalomcsillapítót szinte minden család tart otthon. A megkérdezettek 40 százaléka nem váltja ki az orvos által felírt receptet. A betegek többsége továbbra is a gyógyszeres dobozokban található tájékoztatókból jut információhoz a kezelésével kapcsolatos terápiáról.

A rendszeresen orvoshoz járók negyede biztosan, harmada csak valószínűleg fogadná el az orvos által ajánlott olcsóbb készítményt. A vizitdíj bevezetésével kapcsolatosan a felnőtt lakosság hét százaléka mondta azt, hogy az önrészfizetés bevezetése miatt a jövőben ritkábban megy majd orvoshoz. A megkérdezettek harmadát a vizitdíj nem befolyásolja a hálapénz adásában, ötöde pedig kevesebbet ad.