• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Rákbetegek kezelését szolgáló műszereket adtak át

Hírek Forrás: MTI

A Fuss a rákkutatásért! Alapítvány hétmillió forint értékben rákbetegek kezelését szolgáló műszerekkel támogatta a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar III. számú Belgyógyászati Klinikáját.

Magyarországon tavaly 17. alkalommal rendezték meg a Fuss a rákkutatásért! elnevezésű jótékonysági futást, amelynek regisztrációs díjából, szponzori támogatásából 14 millió forint gyűlt össze. Ebből hét-hétmillió forint értékű eszközökkel a Semmelweis Egyetem (SE) Általános Orvostudományi Kar III. számú Belgyógyászati Klinikáját és a SE II. számú Belgyógyászati Klinikáját támogatta az alapítvány.

"Kezdetben maroknyi csapat futott a Margitszigeten, ma pedig már ezrek vesznek részt a Fuss a rákkutatásért! rendezvényen a Margitszigeten. Minél többen futnak, annál több pénzt tudunk adni az orvostudománynak" - mondta Takács Ildikó, a Kanadai Kereskedelmi Kamara elnöke és a Fuss a Rákkutatásért! Alapítvány alapítója.

Hozzátette: az alapítvány munkatársai nem számolnak el a rendezvénnyel kapcsolatban semmilyen költséget, a befolyt összeget egy az egyben jótékony célra fordítják, azaz a rákkutatás támogatására, a betegek kezelésének megkönnyítésére.

Karádi István, a SE Általános Orvostudományi Kar. III. számú Belgyógyászati Klinikájának igazgatója a távirati irodának elmondta: az alapítvány által adományozott kilenc infúziós pumpát a daganatos betegek kemoterápiája során használják. A készülék az egyenletes gyógyszeradagolást biztosítja, előnye, hogy alkalmazásával kevesebb mellékhatás alakul ki, és kisebb kényelmetlenséget okoz.

"A másik műszer 24 órás felvételeket tud készíteni és a különféle szívritmuszavarokat rögzíti. Míg a harmadik eszköz egy olyan videokészülék, amely egy speciális ultrahang adatait tudja rögzíteni" - fogalmazott Karádi István.

A futást egy kanadai fiatal ember története indította el: Terry Fox 18 éves korában csontrák következtében elvesztette egyik lábát. Annak érdekében, hogy felhívja a közvélemény figyelmét a betegségre elhatározta: műlábbal keresztülfutja Kanadát és közben a rákkutatásra gyűjt adományokat. Terry Foxnak a futás 143. napján meg kellett állnia, a rák átterjedt tüdejére. A fiatalember néhány hónapon belül meghalt. Sportteljesítménye azonban hagyományt teremtett, a világ számos országában rendeznek Terry Foxra és a betegségre való figyelemfelhívó rendezvényt.

Magyarországon 1990 óta tartják a jótékonysági futást. Idén szeptember 14-én lesz a Margitszigeten. A regisztrációs díj 1500 forint, amelyért egy póló is jár. A rendezvény nem verseny, a résztvevők sétálhatnak is - hangsúlyozta Takács Katalin. Az eseményt a Kanadai Nagykövetség és a Kanadai Kereskedelmi Kamara támogatja.

Az elmúlt évek során a Fuss a Rákkutatásért! Alapítvány mintegy 140 millió forint értékben adományozott műszereket a magyarországi rákkutatással foglalkozó intézményeknek.