Egyre nagyobb az igény a látássérültek munkaerő-piaci rehabilitációjára is.
A Szempont Alapítvány több mint egy évtizede látja el - állami feladatként – a látássérült személyek elemi és foglalkozási rehabilitációját. Az eltelt időszak alatt az alapítvány szakemberei számára nyilvánvalóvá vált, és együttműködő partnereik által megerősítést nyert, hogy egyre nagyobb igény mutatkozik az elemi rehabilitáción túl a látássérült személyek széleskörű munkaerő-piaci rehabilitációjára is.
A TÁMOP-5.3.1 Első Lépés programba elsősorban a látássérült pályakezdő fiatalokat, valamint az aktív korú, tartósan munka nélkül lévőket várják.
A szolgáltatások elsődlegesen a munkaerő-piacra való belépést készítik elő, valamint a sikeres önálló életvitel kialakítását igyekeznek elősegíteni. A program munkatársai a személyre szabott készség– és kompetenciafejlesztést hangsúlyozzák.
A program résztvevői olyan területeken kapnak segítséget mint például a pályaorientáció, személyiségfejlesztés. Hangsúlyt fektetnek az eredményes munkavállaláshoz szükséges készségek (kommunikációs-, konfliktuskezelési és önérvényesítési) fejlesztésével. Fontos helyen szerepel a programban a tanulással kapcsolatos kompetenciák fejlesztése az ehhez szükséges gyakorlati technikák elsajátításával. A program részét képezi egy önsegítő és egy hozzátartozói klub működésének támogatása is. A résztvevők segítséget kaphatnak a munkavállalással kapcsolatos szociális vagy pszichológiai problémáikkal kapcsolatban is.
A szolgáltatások a Közép-Magyarországi Régióban mindenki számára elérhetőek, ingyenes és ambuláns formában. Amennyiben a rendszeres beutazás nem megoldható az alapítvány ingyenes hotelszolgáltatást biztosít Ügyfeleik részére.
Az alapítványról és a programról bővebben