• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tömegesen tagadják meg a brit orvosok az abortuszt

Hírek a nagyvilágból Forrás: MTI

Példátlan számban tagadják meg brit orvosok a művi terhesség-megszakítások elvégzését, és a jelenség rövid időn belül a beavatkozás hozzáférhetőségének súlyos mértékű korlátozásához vezethet - áll a brit Királyi Nőgyógyászati és Szülészeti Kollégium (RCOG) szerdán közzétett figyelmeztetésében.

Nincsenek pontos számok arról, hogy hány brit orvos nem hajlandó lelkiismereti okból abortusz végrehajtására, de az RCOG szerint a rendelkezésre álló nem hivatalos adatok arra utalnak, hogy a probléma "széleskörű".

Angliában és Walesben évente mintegy 190 ezer abortuszműtétet hajtanak végre, de az állami egészségügyben (NHS) dolgozó nőgyógyászok egyre erőteljesebb vonakodása miatt az utóbbi tíz évben 20 százalékról 40 százalékra nőtt az egészségügyi magánszektorban elvégzett, az NHS által fizetett művi terhesség-megszakítások aránya.

Ann Füredi, a Brit Terhességi Tanácsadó Szolgálat (BPAS) vezérigazgatója a The Independent című, vezető brit liberális napilap hétfői kiadásának azt mondta: a jelenség miatt valós válság kezd kibontakozni. A szakértő szerint ha nem sikerül kezelni a problémát, öt éven belül súlyos mértékben leszűkül a hozzáférés ehhez a beavatkozáshoz.

Az abortuszok száma jelenleg rekordszinten van Angliában és Walesben, ahol a nők egyharmada esik át élete során ilyen műtéten. Sok orvos úgy gondolja, hogy miután a fogamzásgátló eszközök ingyenesen kaphatók az állami egészségügyben, a nők "semmilyen kifogást nem találhatnak", ha szándékuk ellenére teherbe esnek. Ann Füredi szerint azonban ez "rendkívül naiv álláspont", ugyanis nem tervezett terhességek "mindenféle lehetséges okból bekövetkezhetnek".

Kate Guthrie, az RCOG családtervezési szóvivője azt mondta: a fiatal orvosok közül egyre többen nem is vesznek részt az abortusz elvégzéséhez szükséges képzésen. A szakértő velősen úgy foglalta össze az okokat, hogy az "abortuszért nem jár köszönet, az abortuszért leköpik az embert ... ki dicsekedne házibulikon a barátainak azzal, hogy terhességeket szakít meg?"