• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A kórház a szakma szabályainak megfelelően járt el

Lapszemle Forrás: TV2 Mokka

Szántó Máriának szülés után nem sokkal el kellett távolítani a méhét.

Minderre azért került sor, mert miután világra hozta gyermekét, méhlepénydarabok maradtak a testében. A fiatalasszony a jászberényi Szent Erzsébet kórházban adott életet fiának. Dr. Bálint Péter, a kórház orvos-igazgatója a Mokkában elmondta: sajnálatosnak tarják az esetet és a kórházuk a szakmai szabályzatoknak megfelelően járt el, amit a dokumentáció is igazolt.

Azzal kapcsolatban, hogy lázasan engedték haza az intézményből az anyát, dr. Knorr János, a kórház jogi képviselője úgy reagált: a lázlap tanúsága szerint egyedül a szülés napján volt 37,3 fokos hőemelkedése. A szakvélemény megállapította, hogy a hazabocsátás feltételei adottak voltak. Az elbocsátás előtt hüvelyi ultrahangvizsgálatra is sor került, annak megállapítása céljából, hogy reziduum ne maradjon vissza. Ezek után került az asszony a ceglédi kórházba, majd a végül Budapesten megoperálták és kivették a méhét.

Szántó Mária szerint méhlepénydarabok maradtak bent, ami csak a szülésből maradhatott. Ezt a verziót, azért nem tartják elképzelhetőnek, mert az igazságügyi orvostani gyakorlat alátámasztja azt, hogy ha valójában ilyen reziduum maradt volna, akkor a vérzés folyamatosan fennállt volna. Az asszonynak pedig napokkal később jelentkeztek a panaszai. A kezelőorvosa a mobilját is átadta az anyának, arra az esetre, ha bármilyen probléma lépne fel, akkor a kontroll előtt is jelentkezzen nála.

A kórház jó hírnevét az asszony nyilatkozata alkalmas sérteni azáltal, hogy azt mondta: ha Jászberénybe kerül vissza, akkor már nem lenne itt. Az ügyvéd szerint azonban, ha az ottani intézménybe ment volna vissza, valószínű ezt a tortúrát elkerülhette volna.

Ha egy beteg nem a kezelő intézetbe megy vissza, akkor önmagát veszélyezteti – mondta el a kórházigazgató. Bálint Péter szerint egy fontos dolog nem hangzott el. A kórházból január 19-én adták haza, az anya pedig február 3-án jelentkezett a másik intézménybe. Az érintett azt mondta, lázas, legyengült volt, mentő vitte el. Akkor miért nem kereste fel a kórházat? – tette fel a kérdést az orvos-igazgató.