• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A magas vérnyomás már népbetegség hazánkban

Lapszemle Forrás: Hajdú Bihari Napló

A fel nem ismert betegség is súlyosan károsíthatja az ember szerveit.

Minden harmadik felnőtt hypertóniás, azaz magas vérnyomás betegségben szenved, és a legújabb adatok szerint ez a gyakoriság fokozódik - hangzott el az Aktualitások a hypertonia kezelésében címmel szombaton rendezett tudományos továbbképzésen.

A nyolcadik alkalommal lebonyolított rendezvény célja az volt, hogy a magas vérnyomás betegség legújabb ismereteit átadva, gyakorlati útmutatót nyújtson a mindennapi gyógyításban. Nemzetközileg elismert szakemberek arról számoltak be, hogy a jól kezelt hypertoniások aránya országonként változik, de összességében nagyon alacsony, csupán 25-25 százalék.

Pál Dénes egyetemi docens, a Regionális Hypertonia Centrum vezetője elmondta, hogy serdülőkorban a magasvérnyomás-betegség előfordulási gyakorisága két-három százalék. A szakember felhívta a figyelmet arra, hogy mivel az emelkedett vérnyomásérték a betegek jelentős részénél éveken keresztül nem okoz panaszt, gyakran csak évek, évtizedek múltán derül ki a probléma.

Az orvosok szerint azért kell rendszeresen szűrővizsgálatra járni, mert a fel nem ismert betegség is súlyosan károsíthatja az ember szerveit.