Rosszul érintette a szakdolgozók többségét az adószabályok változása - vélte Balogh Zoltán.
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke elmondta: az államtól bérkiegészítést igényelhettek azon intézmények, amelyekben közalkalmazottként foglalkoztatják a szakdolgozókat. De ez sem jelent teljes kompenzációt - csak az alapilletményre vonatkozik, a pótlékokra nem - ám a hiányzó kisebb összeget számos intézmény saját erőből pótolta.
Azok jártak igazán rosszul, akik nem közalkalmazottként dolgoznak. Ők is sokan vannak, hiszen számos egészségügyi közintézmény működik különféle gazdasági társasági formában.
Megkérdeztünk néhány ilyen intézményt - tette hozzá Balogh Zoltán -, amelyek arról számollak be, hogy átlagosan 3500 forinttal visznek kevesebbet haza a szakdolgozók, mint tavaly. Hamarosan felmérést készítenek, hogy lássák, hányan jártak rosszul, mennyi pénzt veszítettek.
Kérik a kormányt, gondoljon az egészségügy kritikus munkaerőhelyzetére, és biztosítsa a bérkompenzációt minden olyan szakdolgozó után, aki most kevesebbet keres a tavalyinál. - Eddig sem győztük hangsúlyozni, mielőbb érdemi béremelésre, életpályamodellre van szükség a drámaian alacsony keresetű egészségügyi szakdolgozóknál - szögezte le Balogh Zoltán.