Az összes fejlődési rendellenesség közül a magzati szívbetegségek vezető helyet foglalnak el.
A magzati szívbetegségekről és azok megelőzéseiről tartottak tudományos szimpóziumot a napokban a legnagyobb hazai szaktekintélyek részvételével.
Az MTA-MAB Orvosi és Egészségügyi Szakbizottság Csecsemő-gyermekgyógyászati Munkabizottsága, a Magyar Kardiológus Társaság Magzati Kardiológiai Munkacsoportja és a B.-A.-Z. Megyei Kórház szülészet nőgyógyászati osztálya szervezett tudományos konferenciát Miskolcon a magzati kardiológia aktualitásairól.
Nagy Gábor miskolci orvos igazgató nyitóbeszédében kiemelte, hogy a téma különösen aktuális, hiszen a veleszületett szívbetegségek napjainkban nem csökkennek - mi több, növekedést mutatnak -, dacára annak, hogy mind a diagnosztika, mind a terápia rengeteget fejlődött.
Mogyorósy Gábor egyetemi docens a veleszületett szívbetegségek epidemiológiájáról tartott előadásában hangsúlyozta, hogy a csecsemőknél az enyhe veleszületett szívhibák meglehetősen nagy számban, 7,5 százalékban fordulnak elő, s korrekciót mintegy hat ezrelék igényel.
Felhívta a figyelmet, hogy a hasonló rendellenességek esélyét jelentősen növeli a terhesség előtt nagy dózisban szedett A-vitamin, az alkohol, a rubeola, az anyagcsere-betegségek, szerves oldószerek, valamint a folsavhiány.
A téma azért is érdemel kiemelt figyelmet, mert az összes fejlődési rendellenesség közül a magzati szívbetegségek vezető helyet foglalnak el, mind itthon, mind nemzetközi viszonylatban.