Nem tartotta be azt az ígéretét a kormány, hogy áprilisra a kórházaknak nem lesz adósságuk.
Nem tartotta be azt az ígéretét a kormány, hogy áprilisra a kórházaknak nem lesz adósságuk, és késik az egészségügyi ellátórendszer átalakítása is. A javaslat a jövő héten kerülhet a kormány elé. Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke a Népszavának úgy nyilatkozott: nem látja a legújabb kórházi konszolidáció fedezetét, február végi számításaik szerint a 72 milliárd forintos tartozáscsomag eltüntetésére jó esetben 60 milliárd van az államkasszában.
Folyamatosan tárgyalnak a kormány egészségügyi államtitkárságával, de pontos információik nincsenek a Zombor Gábor államtitkár nevével fémjelzett egészségügyi átalakítási csomagról. Biztos, hogy a kórházak megyei szinten egyeznek meg a kapacitások elosztásáról, ezek a tárgyalások első körben februárban már lezajlottak. A nol.hu értesülései szerint azonban 13 megyében tovább kell gondolni a párhuzamosságok felszámolására tett javaslatokat, hat megyében pedig újra kell gondolni a terveket.
A kórházszövetség elnöke ugyanakkor úgy látja, nem lenne szabad megállni a megyei elosztásnál, hanem egy szinttel magasabban, az előző Orbán-kormány idején megfogalmazott Semmelweis-terv alapján létrehozott speciális térségi rendszerben is egyeztetni kellene a kórházi kapacitásokat. Akkor egységesen egy-másfél millió ember számíthatna azonos színvonalú ellátásra, míg a megyei elosztás továbbra is egyenlőtlenségeket eredményez az egyes megyék eltérő adottságai miatt.
Ficzere Andrea, a tervezett fővárosi listában szereplő Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója úgy fogalmazott, hogy ők felkészültek a változásokra. A sebészeten indokoltnak tartaná a hét minden napján a 24 órás ügyelet bevezetését a saját ellátási területükön, mert ezzel egyenletesebb lenne az osztály terhelése, ami pedig valóban költséghatékonyabbá is teheti az ellátást – mutatott rá Ficzere Andrea.