A hazai tradicionális orvostechnikai eszközgyártás jelentősen nagyobb lehetőségeket rejt magában.
A betegségek legyőzése és az egészség megőrzése iránti igény a magyar vállalatok előtt is kitárta az üzleti kaput. Ma már a világ minden pontján találkozhatunk a kórházakban a „magyar agy" és munkaerő produktumaival. A magyar egészségipar és orvostechnikai eszközgyártás világszerte ismert, ezt azonban mégis nehezen sikerül valós, nemzetgazdasági értékké konvertálni. Pedig megfelelő szabályozás és ösztönzés mentén a szektor jelenlegi súlyánál jóval jelentősebb mértékben lenne képes hozzájárulni a gazdaság teljesítményéhez és a hazai egészségügyi ellátások színvonalának emeléséhez - írta a vg.hu Vélemény rovatában Steiner Arnold, a Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Klaszter elnöke.
Sokaknak meglepő lehet, hogy a gazdasági potenciálját tekintve a hazai tradicionális orvostechnikai eszközgyártás jelentősen nagyobb lehetőségeket rejt magában, mint a sokat emlegetett autóipar. Amíg az utóbbinál elsősorban sok esetben összeszerelésről, részegység beszállításról beszélhetünk, addig az orvostechnikai eszközgyártás teljes spektruma megtalálható hazánkban, kezdve a kutatás-fejlesztéstől egészen a késztermék gyártásáig, valamint a hazai és külföldi értékesítésig.
Amit önerőből a szektor elérhetett, azt el is érte, a további növekedéshez viszont hatékonyabb összefogásra van szükség. Ahhoz, hogy a szektorban rejlő nemzetgazdasági potenciál kiteljesedhessen, partnerségre van szükség. Partnerségre az egészségtudományok és -oktatás intézményeivel, a kórházi beszerzéseket irányítókkal, és stratégiai szövetségre a gazdasági kormányzattal. A teljes eszmefuttatás a vg.hu-n.