• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Boszorkányüldözés a kórházakban

Lapszemle Forrás: Népszava

Túl nagy lett volna a népszerűségi deficit, inkább visszavonták a tömeges menesztést.

Hadjárat indult a fővárosi kórházigazgatók ellen, hogy a felelőtlen gazdálkodással és gondatlan irányítással gyanúba kevert vezetőket könnyedén eltávolíthassák – mondta több szakértő.

A helyzetet elemző egészségügyi szakemberek koncepcionális tisztogatást látnak a pályázati kiírások, valamint a meglebegtetett fegyelmi eljárások mögött. Úgy fogalmaztak: túl nagy lett volna a népszerűségi deficit, ezért vonhatta vissza Tarlós István főpolgármester a múlt héten a fővárosi tulajdonú kórházak főigazgatóinak tömeges és indokolatlan menesztését.

Ismeretes, négy kórházigazgatónak gyakorlatilag ajtót mutatott a főpolgármester, hiszen az intézmények élére pályázatot írnak ki, miután Tarlós zártkörű egyeztetésre hívta a 12 fővárosi önkormányzati fenntartású kórház vezetőjét. Másik három intézményben - így azok vezetői ellen - fegyelmi eljárás indul, már ha a fővárosi önkormányzat ezt indokoltnak találja.

A főpolgármester elmondta, az eljárások oka, hogy olyan dokumentumok - például szerződések, bizonylatok, megrendelőlapok - kerültek elő, amelyeket a fővárosnak ki kell vizsgálnia. Azt is hozzátette: nem abban a négy kórházban fordultak ezek elő, amelyek vezetésére pályázatot írtak ki.

A négy intézmény a Szent Imre Kórház, a Központi Stomatológiai Intézet, az Uzsoki Utcai Kórház és a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház. Ezekre a főigazgatói posztokra elvileg február 16-án írják ki a pályázatokat a fővárosi közgyűlés jóváhagyásával, ám információk szerint időközben elhalasztották a közgyűlést egy héttel. A Heim Pál Gyermekkórház, a Bajcsy-Zsilinszky és a Szent János Kórház főigazgatói mindeközben fegyelmi eljárásra kell felkészüljenek, amelynek városházi források szerint szinte garantáltan személyi következményei lesznek, ám a fővárosi kórházak ügye még így sem zárul le.

Tarlós nem kívánta nyilvánosan megnevezni a fegyelmivel érintett intézményeket, sem azt megmagyarázni, melyek az eljárások konkrét okai.

Sajtóértesülések szerint a Bajcsy-Zsilinszky Kórház vezetői helyére Trombitás Zoltán a legesélyesebb, aki volt fideszes képviselő, és a fővárosi Fidesz már 2009-ben is őt támogatta erre posztra. De főigazgatói szék várományosaként emlegetik az esztergomi Vaszary Kolos Kórház főigazgatóját, Kollár Zoltánt is, akit korábban a Szent János Kórházban láttak volna szívesen a jelenlegi kormánypárti erők.

Az mindenesetre biztos, áprilisra tisztázódnak a személyi kérdések, hiszen lezárulnak a pályázatok, fegyelmi eljárások, sőt február utolsó hetében befejeződnek a főváros vezetése és a kormány között az állami kézbe adásról zajló tárgyalások is.