• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Csak Sarkadon épül térségi járóbeteg-szakellátó

Lapszemle Forrás: Békés Megyei Hírlap

Javarészt uniós, kisebb mértékben hazai forrásból 936 millió 843 ezer 874 forint támogatást nyert Sarkad.

A közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelező gőzerővel építi a „kistérségi kórházként" is emlegetett kistérségi járóbeteg-szakellátó központot. Ezzel egyidejűleg a humánerőforrás-toborzás, -kiválasztás is jó ütemben halad. Magyarul: a kapuit megnyitó kistérségi járóbeteg-szakellátó centrum orvos és egészségügyi dolgozói ellátottsága biztosítva van, s mindezzel párhuzamosan az orvosi műszerek, eszközök beszerzése is zajlik — mondta Tóth Imre polgármester. A városvezető szerint a legnagyobb nyereség, hogy a kistérség lakosai októbertől gyorsabban, olcsóbban és közelebb jutnak ellátáshoz.

A sarkadi kistérség lakosságát szolgáló egészségügyi beruházás bruttó 986 millió 496 ezer 599 forintból épül - hangsúlyozta dr. Pintér Lajos, a sarkadi kistérségi Egészségügyi Fejlesztő Nonprofit Kft. ügyvezetője. A beruházás megvalósításához a Sarkadi kistérség az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programja (TIOP) keretében — javarészt uniós, kisebb mértékben hazai forrásból — 936 millió 843 ezer 874 forint támogatást nyert.

Ehhez saját erőként 49 millió 652 ezer 725 forintot társítottak. Sarkad a kistérségi járóbeteg-szakellátó központ felépítéséhez 25 millió 800 ezer forint értékű telket ajánlott fel, amelyet apportként vitt a nonprofit gazdasági társaság vagyonába. A város emellett Sarkadkeresztúr és Méhkerék helyett is biztosította a lélekszámarányosan számított saját erőt.

Az előzetes terveknek megfelelően októberben nyitja meg kapuit a Béke sétány 3 ezer 888 négyzetméter alapterületű telkén, a jelenlegi központi orvosi rendelővel szerves egységet képező, újonnan megvalósuló, 1496 négyzetméter alapterületű intézmény.

— A megépülő kistérségi járóbeteg-szakellátó központban tizenkilenc szakrendelő lel otthonra — taglalta a részleteket dr. Pintér Lajos főorvos. - Sebészeti, ortopédiai, szemészeti, neurológiai, kardiológiai, pszichiátriai, belgyógyászati, laboratóriumi, fül-orrgége, szülészeti-nőgyógyászati, ultrahang-diagnosztikai, röntgen, gyógymasszázs-gyógytorna, bőrgyógyászati, tüdőgondozó, nemibeteg-gyógyászati, reumatológiai és csecsemőgyógyászati szakrendelés, illetve egy tízágyas „egynapos kórház" is otthonra lel a megépülő kistérségi járóbeteg-szakellátó központban.