Februárban Szócska Miklós és csapata hozzálát az ellátórendszer átalakításához.
Februárban hozza nyilvánosságra az egészségügyért felelős államtitkárság a rendszer átalakításáról szóló cselekvési tervét. A dokumentumot a Semmelweis-terv vitairata és az arra érkezett reagálások alapján állítják össze. Eddig 160 szervezet véleményezte az alapdokumentumot és csaknem kétezer oldalnyi a reagálásokból készült összegzés. Amíg azonban mindez kormányprogrammá válik, Szócska Miklós és csapata hozzálát az ellátórendszer átalakításához.
Az egészségügyért felelős államtitkárság az uniós elnökség alatt a kötelező kamarai tagságot visszaállító törvényen túl kizárólag a rendszer működőképességét biztosító jogalkotásra készül, de máris hozzálát az ellátórendszer átalakításának előkészítéséhez. Ugyan köztudott, hogy az egészségügy átalakítása nem a Nemzeti Erőforrás Minisztériumon, hanem elsősorban az alkotmánymódosításon és az ugyancsak módosítani tervezett önkormányzati törvény sorsán múlik, az államtitkárság szakértői mégis elérkezettnek látják az időt a Szócska-féle program megvalósítására.
Részben biztató jelként értékelik, hogy a párt erős, a tárcával olykor vitatkozó egészségpolitikusait éppen a kormányfő „állította félre" azzal, hogy Mikola István uniós, Pesti Imre pedig közigazgatási feladatot kapott, így nagyobb cselekvési tere lett a Szócska Miklós által irányított csapatnak. A novemberben ismertetett Semmelweis-terv vitairatán kívül más vagy egyéb hivatalos kormányprogram továbbra sincs az egészségügy átalakításáról.
Információk szerint február közepére elkészül az egészségügyért felelős államtitkárságon a Semmelweis-terv vitairata, illetve az arra reagáló vélemények „összefésülésével" egy konkrét cselekvési terv, amely végül az ágazati átalakítás kormányzati programjának alapja lehet.