Az ország legkorszerűbb regionális egészségcentrumát nyithatta meg a Debreceni Egyetem.
Az Auguszta elnevezésű, 12,12 milliárd forintos program az első Nemzeti Fejlesztési Terv legnagyobb egészségügyi beruházása volt. Magyarországon a keringési és a daganatos betegségekben elhunytak száma az észak-alföldi és az észak-magyarországi régióban a legmagasabb. A Kardiovaszkuláris és Onkológiai Komplex Regionális Egészségcentrum modell a két régió - 31 ezer négyzetkilométeren 2,85 millió ember él - betegeinek gyógyítását, ellátását vállalta.
„A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában évente másfél millió járó- és 200 ezer fekvőbeteget kezelnek. A 3600 alkalmazott között világhírű professzorok és magasan képzett asszisztensek egyaránt megtalálhatók" – mondta el Kecskés Gábor projektmenedzser, a centrum gazdasági igazgatója. A felépítettek között egy több mint 13 ezer négyzetméteres új épületet is található, amely az idegsebészeti klinikának, valamint a sebészeti intézet ér-, onkológiai és mellkassebészeti osztályainak ad helyet. Az épület középső szárnyában a központi műtőblokkot, az intenzív osztályt, a központi sterilizálót, az egynapos sebészeti műtőt, a szeptikus műtőt és az ambulanciák egy részét alakították ki. A két szélső szárnyban helyezkednek el az ápolási egységek, amelyekben egy-, kétes négyágyas komfortos kórtermek biztosítják a betegek elhelyezését.
Az új épület az 1917-ben épült - a projekt keretében teljeskörűen, mintegy 9 ezer négyzetméteren felújított-helyi védettségű „Auguszta" főépületéhez csatlakozik. Ebben a kardiológiai és a neurológiai klinika jobb körülmények közé került. Új belgyógyászati ambulancia és sugárterápiás fektető épült, megújult a pszichiátria épülete, bővült az onkológiai tanszék.