• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Csurgói centrum: kétmillió forintos mínusz

Lapszemle Forrás: Somogyi Hírlap

Nem tudják a Csurgó térségi települések, hogy miből teremtik elő az új járóbetegcentrum hiányzó működtetési költségét.

- Nem erről volt szó, amikor a beruházás mellett győzködték a településeket. Ha itt fizetni kell, lemondatják a települések polgármestereit és a képviselő-testületeket - mondta Didicsné Kardos Györgyi pogányszentpéteri polgármester annak kapcsán, hogy kiderült: az új kistérségi járóbeteg-szakellátó központ mínusz kétmillió forinttal kezdi meg hamarosan a működését.

Ismert: némi csúszással, a múlt hónapban fejezték be az egymilliárd forintos pályázati támogatással megvalósuló centrum építését; a várható indulása április vége, május eleje. A csurgói kistérség települései közül egyedül Berzence nincs a fenntartó önkormányzatok között.

- Nyolcvanmillió forintos éves keretet finanszíroz az Országos Egészségbiztosítási Pénztár - mondta Orbán Csaba, a Csurgói Egészségügyi Centrum Kft. ügyvezetője. - Azokban a szakmákban, amelyek eddig nem voltak Csurgón, az országos átlagot veszik alapul, ami volt, ott a csurgói átlagot. A belgyógyászati átlag nagyon alacsony volt, óránként 619 forintot fizetnek a belgyógyászati ellátásra, a többinél 10 ezer forintot óránként, ami sokkal jobb. Csaknem kétmillió forint mínuszban leszünk havonta, ha a teljes volumenkeretet ki tudjuk használni. Előfordulhat azonban, hogy nem, hiszen több település sorsa is lóg a levegőben.

- Amikor beadták a projektet, kérdéses volt, hogy a mi mikrotérségünk beszáll-e a programba - említette Didicsné Kardos Györgyi. - Tudnivaló, hogy perben vagyunk, négy település - Iharos, Iharosberény, Inke, Pogányszentpéter- szeretné, hogy a fekvő- és járóbeteg-ellátást is igénybe vehessék a lakói Nagykanizsán, amit azonban Nagyatád és Kaposvár kórháza ellenez. Kétfelé meg nem fog finanszírozást adni az OEP, de erőszakkal nem hozhatjuk Csurgóra a betegeinket. Ha idejön valaki járóbeteg-szakrendelésre, biztosan Nagyatádra irányítják a fekvőbetegre, ez ellentétes azzal, amiért másfél éve küzdünk - mondta. 

- A csurgói járóbeteg-ellátás érdeke, hogy Nagyatádnál maradjon a fekvőbeteg-ellátás, ne Nagykanizsánál. Ha négy település elmegy Kanizsára, akkor mi veszítünk járóbetegeket, hiszen oda fogják visszahívni őket - hangoztatta az ügyvezető.