Hét és fél millió forint értékű életmentő műszer tűnt el a kalocsai kórházból.
Dr. Deák Zoltán, az intézmény igazgatója elmondta, amint a nővérek észlelték a lopást, gyors leltárt készítettek, melynek során kiderült, hogy nem csak két, egyenként több mint kétmilliót érő hordozható defibrillátort és egy szintén igen értékes betegőrző monitort, de több gyógyszeradagoló pumpát és egy lélegeztetőballont is elvittek az osztályról.
- Az ellopott műszerek jelentős része olyan életmentő szerkezet, melyet nem lehet zárt szekrényben tárolni, mert sokszor azonnal kell, nincs idő a keresésére és az összeszerelésére. Talán épp ezért tűnt fel olyan gyorsan a hiányuk, mert egyébként is mindig szem előtt vannak – tette hozzá. Dr. Deák Zoltán közölte, a betegőrző monitor épp nem volt használatban, ezért a hozzá tartozó kábeleket egy zárt szekrényben tárolták, de a tolvaj azt is elvitte.
- Tudnia kellett a tolvajnak, hogy a szerkezet mire való, milyen részei vannak, és azokat hol találja. - Óhatatlanul az jut ilyenkor az ember eszébe, hogy a műszerekhez értő vagy jól informált delikvens vitte el a berendezéseket. És mivel otthon ezekkel nem tud mit kezdeni, nyilvánvalóan az anyagi haszonszerzés, az értékesítés volt a fő célja - teszi hozzá a főigazgató.