Az idén januárban megalakult a Debreceni Egyetem 25. doktori iskolája Fogorvostudományi Doktori Iskola néven, mely hazánkban az első ilyen intézmény.
„A fogászati kezelések területe az elmúlt évtizedekben nagyon látványos és gyors fejlődést mutatott, melynek kulcsa a folyamatos kutatás-fejlesztés. Ezt felismerve Debrecenben nemcsak a kar továbbfejlesztése iránti igény fogalmazódott meg nagyon határozottan, hanem a fogorvostudományi kutatások fellendítése is, mégpedig igényes és eredményes kutatóműhelyek létrehozása formájában" - mondta dr. Márton Ildikó egyetemi tanár, az MTA doktora, a fogorvostudományi doktori iskola vezetője.
A szakember emlékeztetett arra, hogy hazánkban a fogorvosoknak sok a tennivalója, hiszen a fogszuvasodás és a fogágybetegségek előfordulási gyakorisága a magyar lakosság körében közel 100 százalék. Még riasztóbb az a nemrégiben megjelent statisztikai jelentés, amely 27 európai ország adatait összegezve kimutatta, hogy Magyarország a szájüregi daganatos megbetegedések terén első helyre került.
- A fogorvosi ellátásban dolgozók munkája nemcsak a fogászati kórformák gyógyításában, hanem a szervi betegségek kialakulásának megelőzésében, az általános egészségi állapot megőrzésének kérdésében is kiemelt jelentőségű. Ezért a jövőben szeretnénk az elmúlt évek dinamikus fejlődését folytatni, lendületet adva a hazai fogorvosképzés és tudomány fejlődésének - utalt a céljaikra dr. Márton Ildikó.